HASAN BERDİBEK Çıkarın kınaları düştük
Çıkarın kınaları düştük
HASAN BERDİBEK

Çıkarın kınaları düştük

Bu içerik 785 kez okundu.

 

Evet arkadaşlar Bingölsporumuz artık amatör lig takımı oldu. Avuçlarını ovuştura ovuştura bugünleri bekleyenleri tebrik ediyorum. Sahne artık ‘Ben demiştim’cilerin. Takıma en ufak bir katkı sunmadan sürekli eleştirip birilerini suçlayanları piste alıyoruz. Kınalar da hazır…

Bu takım geçen sezon ligde kaldı. Sezonu en geç açan takım oldu. Maç kazanırken, evinde kaybetmezken birileri bu durumdan rahatsız olup önce yönetimi küstürdü. Sonra Teknik Direktör Ali Beykoz’un biletini kestiler. Zaten Bingölspor o zaman düştü. Her koşulda, son maçın son saniyesine kadar susmayan taraftarla birlikte üç adamın su taşımasıyla buraya geldi bu değirmen. Üç adamın kim olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Onursal Başkan Reşat Yılmaz.

Bingöl çocuklarını kuçelerdense tribünlere toplayan bu üç adam, takımı ligde tutmayı hatta şampiyon bile yapmayı başarabilirlerdi. Ama Bingölspor’un başarılı olmasından korkanlar erken müdahale ettiler. Üç adam dedik ama gizli kahramanlar da vardı bu takım için çabalayan. Veysel Kaya, takımın her sıkıntısını çözmek için didindi. Fatih Can, Müjdat Aydoğdu. Gizli kahramanlar çünkü onlar ailelerini işlerini, sosyal hayatlarını herşeylerini Bingölspor’a göre şekillendirmiş adamlardı.

Bu şehri ihya edeceğini söyleyen, hayırsever diye geçinen, bu milletin parasıyla servetine servet katanlar ise yıl boyu ortada görünmediler. Milletin parasını çocukların geleceği için harcamaya kıyamadılar. Bu onların utancı olacak. Çocuklarına asla Bingölspor’dan bahsedemeyecekler. Yüzleri tutmayacak. Bingölspor yine gelecek. Küllerinden doğacak. Daha güçlü bir şekilde gelecek. Ama o adamlar sayesinde değil, onlara rağmen gelecek. Onlar şimdi beyaz passatlarına kınalı kınalı kurulsunlar. Ben demiştim desinler. Bingöl de Bingölspor da kimin ne dediğini unutmaz.

Bingölspor’un düştüğü bu durum en çok da bizlerin utancı. Onlar bir şey yapamayız deyip yapmadılar. Bizler ise bir şey yapmalıyız deyip yapmadık.  

Artık şu hocayı göndermeseydik, şu oyuncuyu getirmeseydik, Batman’dan yemeyip Dardanel’e atsaydık gibi lafları kenara bırakıp yarın ne yapacağız onu düşünmeliyiz. Bingöl’de bir tane Bingölspor var. Ve bu takım hak ettiği yere gelmek zorunda. Tabii ki hak ettiği yer 3. Lig değil. Çok daha fazlasını hak ediyor. Ama basamakları teker teker çıkacak yeniden. İyi bir planlama yaparak, sağlam ve gerçekçi hedeflerle, geriye bakmadan, daima ileri doğru giderek ulaşacak bu hedeflere. Üç adam+taraftar yeter bu hedefler için. Ama kınalıları uzak tutmak gerekecek bu sefer.

 

Son maçın son dakikasında duyduğum inanç hala benimle. Bu takım başaracak. Biraz daha sancılı olacak. Biraz daha acılı olacak ama bu takım başaracak. Yarınlar bizimdir. Taraftarlarımızın dediği gibi “Elbet bir gün güneş bize de doğacak” diyorum.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı