‘Filistinlilerin Kabul Etmediği Hiçbir Anlaşma Yüzyılın Anlaşması Olamaz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Filistin halkının aleyhine birçok madde barındıran ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Yüzyılın Planı’ şeklinde nitelendirdiği planı ‘Filistinlilerin kabul etmediği hiçbir anlaşma yüzyılın anlaşması olamaz.’ Şeklinde değerlendirdi.

 ‘Filistinlilerin Kabul Etmediği Hiçbir Anlaşma Yüzyılın Anlaşması Olamaz’
 ‘Filistinlilerin Kabul Etmediği Hiçbir Anlaşma Yüzyılın Anlaşması Olamaz’ Mustafa TUNÇ
Bu içerik 170 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri(ABD) Başkanı Donald Trump’un İsrail-Filistin sorununa çözüm getireceğini iddia ettiği plana tepkiler artıyor. ABD Başkanı Trump’ın ‘Yüzyılın Planı’ şeklinde nitelendirdiği plan Filistin halkının aleyhine birçok maddeyi içeriğinde barındırıyor.

6 milyon Filistinli mültecinin ülkelerine dönüş hakkının tanınmadığı plan Filistin’in tam bağımsızlığını kazanması için dört yıllık bir süreci ön görüyor. Sürecin tamamlanması ile birlikte Filistin ve İsrail arasında müzakerelerin başlayacağı iddia ediliyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ABD Başkanı Trump’ın ‘Yüzyılın Planı’ şeklinde nitelendirdiği planla ilgili, ‘Filistinlilerin kabul etmediği hiçbir anlaşma yüzyılın anlaşması olamaz.’ Şeklinde değerlendirdi.

Twitter üzerinden konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, ‘‘Adil ve dengeli, hukuki ve vicdani olmayan, Filistinlilerin kabul etmediği hiç bir anlaşma yüzyılın anlaşması olamaz. Fırsatçılık yaparak bölge dışı güçlere yaslanma ve tek yanlı dayatmalara gitme yaklaşımı ile sürdürülebilir bir sonuç üretilemez.’’ İfadelerini kullandı.

Yılmaz, değerlendirmesinin devamında, ‘‘Kudüs sadece mazlum ve işgal altındaki Filistinlilerin meselesi değildir. Kudüs tüm Müslümanların ve vicdanı olan tüm insanların şerefli şehridir. Kudüs’ü tek tipleştirmeye çalışanlar başaramayacak.’’ Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak