Kurum çalışanlarına acil durum ve temel afet eğitimi

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Bingöl’de düzenlediği eğitimde çalışanlarını acil durum ve temel afet konusunda bilgilendirdi.

Kurum çalışanlarına acil durum ve temel afet eğitimi
Kurum çalışanlarına acil durum ve temel afet eğitimi Mustafa TUNÇ
Bu içerik 162 kez okundu.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de kaliteli ve kesintisiz enerji arzını en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, sektöre ilişkin önemli konularda gerçekleştirdiği eğitimlerle de çalışanlarının gelişimine ve uzmanlığına katkı koymaya özen gösteriyor.

Olası afet durumlarında çalışanların bilinçli, koordineli ve hızlı bir şekilde davranma kabiliyetlerinin geliştirilmesi hedefi doğrultusunda Fırat EDAŞ, Bingöl İl Müdürlüğü toplantı salonunda çalışanlarına İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğinde ‘Acil Durum ve Temel Afet Eğitimi’ gerçekleştirdi.

AFAD yetkililerinin iki ayrı oturumda verdiği eğitimde, çalışanlara afet öncesi ve sonrasında yapılacaklar hakkında temel afet bilinci oluşturacak bilgiler paylaşıldı.

Birey ve aileler için temel afet bilinci, arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı ve kullanım şekillerinin anlatılmasının yanı sıra çığ, deprem gibi afet olaylarında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarıldı. Çalışanlar aldıkları eğitimi başarıyla tamamladı.

Eğitimlerle çalışanların bilgi ve becerilerini geliştirmesine katkı sağlayan Fırat EDAŞ, eğitimlerin devam edeceğini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak