Sosyal Medyada dolaşan bilgiler yanlış!

Sosyal medyada valiliklerin deprem uyarısı yaptığı bilgisi üzerine AFAD, depremin önceden bilinmesinin teknolojik imkânlarla mümkün olmadığı, dolaşan yanlış bilgilere karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Sosyal Medyada dolaşan bilgiler yanlış!
Sosyal Medyada dolaşan bilgiler yanlış! Mustafa TUNÇ
Bu içerik 186 kez okundu.

Elazığ’da yaşanan depremin ardından sosyal medyada valiliklerin açıklamaları kaynak gösterilerek, büyük bir depremin yaşanacağı bilgisi paylaşıldı. Kısa sürede bilinçsiz bir çok kullanıcı tarafından paylaşılan bilgi, AFAD tarafından yalanlandı. AFAD; depremin teknolojik imkânlarla önceden kestirilmesinin mümkün olmadığını duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD) tarafından yapılan açıklamada, "Bir depremin gün ve saati verilerek önceden kestirilmesi günümüzün teknolojik imkanlarıyla mümkün değildir. Vatandaşlarımızın spekülatif bilgilere itibar etmemeleri, doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmeleri önemle rica olunur" ifadesine yer verildi.

BTK’DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), önemli bir uyarıda bulundu. BTK’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Depremin ardından sosyal medyada yayılan yanlış ve spekülatif bilgilere karşı dikkatli olalım. Vatandaşlarımızı, sadece resmî ve yetkili makamların açıklamalarını dikkate almaya davet ediyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak