Spor tırmanışları temel seviye eğitimleri başladı

Dalgıçlık Federasyonu ve Kuzey Yüzü Dağcılık ve Doğa Sporları arama kurtarma derneği tarafından, spor tırmanışları temel seviye eğitimleri başladı.

Spor tırmanışları temel seviye eğitimleri başladı
Spor tırmanışları temel seviye eğitimleri başladı Mustafa TUNÇ
Bu içerik 69 kez okundu.

Dalgıçlık Federasyonu ve Kuzey Yüzü Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği tarafından, Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) bölümünde 5 gün sürecek 'Spor tırmanışları temel seviye eğitimleri’ başladı. Temel seviye eğitimlerine Bingöl, Diyarbakır, Van, ve Mersin  illerinden çok sayıda sporcu katıldı.

Spor tırmanışları temel seviye eğitimlerini başarıyla geçen sporculara ise 26 Ocak 2020’de sertifikaları verilecek.

Kuzey Yüzü Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği Ramazan Küçükhazar,  bu tür spor faaliyetlerinin Bingöl’de olmasının gurur verici olduğunu ifade ederek, “2'ncisi Nisan ayında açılacak olan ileri seviye eğitimi ve daha sonrasında ise antrenörlük eğitimleri verilecektir. Buradaki amacımı gençlerimizi spora teşvik etmek, sporla tanıştırmaktır. 22 Ocak’ta başlayan ve 26 Ocak'ta ise sona erecek olan Spor tırmanışları temel seviye eğitimlerinde inşallah burada bulunan tüm sporcularımız sertifika almaya hak kazanırlar” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak