Bingöllü Arıcıların Kovanları’na Sel Vurdu

Adana’da etkili olan sağanak yağmur sonrası yaşanan sel felaketinde Bingöllü arıcıların kovanları hasar gördü. Bingöllü arıcılar sele kapılan kovanları kurtarmaya çalıştı.

Bingöllü Arıcıların Kovanları’na Sel Vurdu
Bingöllü Arıcıların Kovanları’na Sel Vurdu Mustafa TUNÇ
Bu içerik 382 kez okundu.

Adana’da etkili olan sağanak yağmur, sel felaketine neden oldu. Çok sayıda hasara neden olan sel felaketinde Bingöllü arıcıların kovanları da hasar gördü. Kış aylarında kovanlarını Adana ve Mersin’e taşıyan arıcıların kovanları sele kapıldı. Metrekareye 250 kilogram yağışın düştüğü Adana’da son 56 yılın en şiddetli yağışı yaşandı. Sel felaketinde birçok tarım arazisinin su altında kaldığı, yolların çöktüğü ve vatandaşların evlerinde mahsur kaldığı Adana’da hayat durma noktasına geldi.

BERDİBEK VE YILMAZ’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Bingöllü arıcıların kovanlarını selden kurtarma çabaladıkları görüntüleri kendi twitter hesabı üzerinden paylaşan AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, ‘‘Adana’da yaşanan sel felaketinden dolayı büyük zarar gören Bingöllü arıcılarımıza ve Adanalı hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim beterinden korusun.’’ Notuyla paylaştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise yaşanan sel felaketi sonrası twitter hesabı üzerinden, ‘‘Sel felaketinden dolayı Adana’ya geçmiş olsun. Allah her türlü afetten korusun.’’ Paylaşımıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

‘‘zarar gören tüccar, üretici ve çiftçilerin zararı karşılansın borçları ertelensin’’

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, son iki günde Adana'ya yağan aşırı yağmur nedeniyle oluşan sel felaketinde zarar gören tüccar, üretici ve çiftçilerin hem zararının karşılanması hem de borçlarının ertelenmesi çağrısında bulundu. ATO Başkanı Menevşe, yaptığı açıklamada, Adana’da 2 gündür aralıklarla devam eden sağanağın hayatı durma noktasına getirdiğini belirterek, "İki günde metrekareye 250 kilogram yağışın düştüğü Adana’da hayat felç oldu. Birçok iş yerini su bastı. Bu baskınlarda pek çok üyemizin iş yeri, depoları, ürünleri su altında kaldı. Hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır. Devletimiz yaraları en kısa sürede saracaktır. Devletimize güvenimiz tam. Bizim talebimiz en kısa sürede zarar gören tüccarımızın ve üreticimizin zarar tespiti yapılarak yaralarının hızla sarılmasıdır. Zarar gören esnafımızın, üreticimizin ve çiftçilerimizin borçları ertelenmeli, kredi ödemelerinde kolaylık sağlanmalı ve faizsiz uzun vadeli kredi desteği verilerek yaşanan mağduriyetler ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

BAKAN KURUM, ADANA’DA İNCELEMELERDE BULUDU
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Adana’da yaşanan sel felaketiyle ilgili yerinde incelemelerde ve açıklamalara bulunduğunu ve bölgedeki mağduriyetlerin hızla giderileceğini belirttiğini söyleyen Menevşe, şunları kaydetti: "Adana Ticaret Odası olarak bakanlara, Adana milletvekillerine, belediye başkanlarına ve valimize girişimleri için üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Özellikle vatandaşlarımıza bu gibi doğal afetlere karşı tedbirli olmalarını tavsiye ediyoruz. Yaşanan bu doğal afetin tekrarlanmaması ümidiyle tüm Adana’mıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 Bin Kilometreye Denk Karla Mücadele Çalışması Yürütüldü
20 Bin Kilometreye Denk Karla Mücadele Çalışması Yürütüldü
Gıda Ürünleri Denetlendi, İşletmelerden Numune Alındı
Gıda Ürünleri Denetlendi, İşletmelerden Numune Alındı