8 YILLIK HASRET SON BULACAK

8 YILLIK HASRET SON BULACAK

Başkan Arıkan; “Malumunuz üzere İl Özel İdaresi’nin binasını yıktık ve belediye binamızda çalışmalara başladık. Önümüzdeki haftalarda resmi bir temel atma töreni gerçekleştirerek 8 yıllık hasreti sona erdireceğiz.”

8 YILLIK HASRET SON BULACAK
8 YILLIK HASRET SON BULACAK Mustafa TUNÇ
Bu içerik 215 kez okundu.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, merkez Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Palamut Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmasını inceledi.

Burada yüklenici firmadan bilgi alan Başkan Arıkan, daha sonra kısa bir açıklamada bulunarak, hava koşullarına bağlı olarak çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edeceğinin altını çizdi.

Başkan Arıkan; “Altyapı ve üstyapı çalışmalarında 4-5 aydır tüm planlamamızdan ödeneğine kadar yaptık ve çok ciddi bir emek sarf ettik. Bu sene yapabildiğimiz kadarıyla hem yağmur suları hem kanalizasyon ilave işlerimiz de başladı. Özellikle planladığımız anayollar başta olmak üzere ve Kültür Mahallemizde BSK çalışmamız oldu. Bu çalışmamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Hava koşulları el verdiği müddetçe yollarımızı yapmaya çalışacağız. Sonrasında ise kalan yolları önümüzde yıl içinde tamamlamaya çalışacağız” dedi.

CADDE VE SOKAKLAR BSK İLE KAPLANACAK

Asfalt plentinin kurulmasıyla birlikte cadde ve sokakların da BSK olacağını aktaran Arıkan; “Tabi bu noktada özellikle asfalt plenti bizim için çok önemli. Asfalt plenti çalışmalarımızda neredeyse sona geldik, yazışmalarımızı yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanımızda bu konuda bize çok ciddi bir katkısı oluyor. En kısa sürede inşallah bunu sonuçlandırıp belediyemize ait asfalt pilentinin kurulmasıyla ilgili çalışmalarımızı hızlandıracağız. Asfalt plentimizi kurmamızla birlikte, önümüzdeki 4 yıl içinde inşallah bütün ana caddelerden başlayarak memleketimizin ara sokaklarına kadar Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yapacağız. Ana caddelerimizden sokaklarımıza kadar her yeri çok temiz ve kullanışlı hale getireceğiz. Kent içindeki kilitli taşı ortadan kaldıracağız ve tamamını sıcak asfalt ile buluşturacağız” diye konuştu. 

8 YILLIK HASRET SON BULACAK

Öte yandan belediye hizmet binasında da çalışmalara başlandığını söyleyen Başkan Arıkan, şu ifadelere yer verdi:

“Malumunuz üzere İl Özel İdaresi’nin binasını yıktık ve belediye binamızda çalışmalara başladık. Önümüzdeki haftalarda resmi bir temel atma töreni gerçekleştirerek 8 yıllık hasreti sona erdireceğiz. Belediye binamız, çok konforlu bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Yine bununla birlikte kavşak, yol genişletme çalışmalarımız var. Şehrin farklı noktalarında peyzaj çalışmalarımız da var. Allah’ın izniyle memleketimizi hep birlikte daha güzel bir yaşam noktasına kavuşturacağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Yılda 410 Bin Lira Yardım
1 Yılda 410 Bin Lira Yardım
Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı
Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı