Çiftçiler, Sütaş yatırımı konusunda bilgilendirildi

Solhan ilçesine bağlı Arakonak Beldesi’ndeki çiftçiler, Sütaş yatırımı konusunda bilgilendirildi.

Çiftçiler, Sütaş yatırımı konusunda bilgilendirildi
Çiftçiler, Sütaş yatırımı konusunda bilgilendirildi Mustafa TUNÇ
Bu içerik 226 kez okundu.

Bingöl’de önümüzdeki yıl içinde faaliyete geçecek olan Sütaş Entegre Tesisleri’nden dolayı çalışmalara başlayan Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Arakonak Beldesi’ndeki çiftçileri, yatırım konusunda bilgilendirdi.

Arakonak’ta düzenlenen toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, Sütaş’ın hayata geçirilmeye başlanan yatırımın Bingöl’e ve bölgeye büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Bahadır, “Eğitimleri kursları ve sizlerle bir araya gelerek bu konuda farkındalık oluşturmayı çok önemsiyoruz. İlimiz genelinde bu güne kadar İl ve İlçe merkezlerine bağlı tüm köylerimizde bu tür toplantı ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirdik. Bugüne kadar toplamda 6.151 üreticimize yönelik düzenlemiş olduğumuz toplantılar, kurslar vb. faaliyetlerle bir araya gelme imkânı bulduk. Bununla birlikte açtığımız 11 adet sertifikalı, 7 adet sertifikasız olmak üzere 18 Kurs programı ile de 278 üreticimize ulaştık. Ayrıca diğer sektörlerde faaliyet gösteren pek çok işletme sahibi ve çalışanları ile öğrencilerimize toplamda 12 adet ve 612 kişi olmak üzere eğitim düzenledik. Her daim siz kıymetli üreticilerimizin ve sektör paydaşlarının yanında ve destek olmaya özen gösteriyoruz. TARSİM Bölge Müdürlüğümüz ve diğer sektör paydaşlarımızla birlikte, siz değerli üreticilerimizin üretim esnasında karşılaşacağınız riskleri en aza indirgemek adına bakanlık olarak yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Tarım Sigortaları uygulamaları çiftçilerimiz için çok önemli ve gereklidir” dedi.

TARSİM Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir ise, tarım sigortalarının çiftçilere sağlayacağı faydalar ve sigortalama işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili üreticilere bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu