Ekin, Öğrencilerle Buluştu

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Ekin, Mevlana Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

Ekin, Öğrencilerle Buluştu
Ekin, Öğrencilerle Buluştu Mustafa TUNÇ
Bu içerik 408 kez okundu.

Mevlana Ortaokulu tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nin misafiri, Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Ekin oldu.

Ekin, öğrencilere tıp hakkında bilgi verirken, üniversiteye hazırlanma, üniversiteyi okuma ve sonrasında meslek hayatında yaşadıklarını öğrencilere aktararak bilgi sahibi olmalarını sağladı.

Her Hafta Bir Meslek

Genç Mevlana Ortaokulu tarafından düzenlenen kariyer günlerinde her hafta farklı mesleklerden alanında başarılı ve tanınmış kişililer aracılığıyla öğrencilere meslekler tanıtılıyor. Bu hafta İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini dereceyle bitiren Bingöl Devlet Hastanesi  Başhekimi Uz.Dr.Ali Ekin, verdiği seminerde sağlık sektörü, hekimlik ve tıp ile ilgili bilgiler vererek, öğrencilerin meslek seçiminde dikkat etmeleri gereken hususlara dikkat çekti.

Ekin: “İlk defa  geçen yıl ortaokul düzeyinde kariyer günlerine katıldım. Bunun faydalı olduğunu görünce bizleri davet edenlerin programlarına katılmaya çalıştık. Daha önce üniversiteye hazırlanan öğrencilere seminer veriyorduk. Öğrencilerin bu yaşta gözlerindeki heyecan ve istek beni çok memnun etti. Bu yaşta bu farkındalığın oluşmasını sağlayan ve öğrencilerle bizleri buluşturma imkânını sağlayan okul idaresine, öğrenciler üzerinde büyük bir emeği olan bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Okul müdürü Zülküf Zengin:" Öğrencilerimizin her alanda başarılı olması için Kariyer Günlerini düzenliyoruz. Alanında tanınmış ve başarılı kişileri okulumuza davet ederek öğrencilerimize örnek olmasını istiyoruz. Zengin, ayrıca okulumuzda koçluk sistemiyle her öğretmenin gözetiminde bir öğrenci grubu olduğunu ve takip edildiğini belirtti. Okul ziyaretleriyle de öğrencileri de motivasyon etmek için elimizden gelen her şeyi öğrencilerimiz için yapıyoruz. Öğrencilerimize bu seminer imkânını sunan Başhekim Ali Ekin'e çok çok teşekkür ederim." dedi.

Haber: Mehmet ALAY

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak