“Yemekhane yetersiz” iddiası

Pir Ali Bey Kız Öğrenci Yurdu yemekhane kapasitesinin yetersiz olduğunu iddia eden öğrenciler, soruna çözüm talep etti. İlgili birimler ise, mevcut 500 ve yeni yapılan 400 kişilik yemekhanenin olduğunu, toplamda 900 kişilik alan olduğunu söyledi.

“Yemekhane yetersiz” iddiası
“Yemekhane yetersiz” iddiası Mustafa TUNÇ
Bu içerik 336 kez okundu.

Merkez Kaleönü Mahallesi’nde bulunan Pir Ali Bey Kız Yurdu öğrencileri, yemek saatlerinde uzun kuyruklar oluştuğunu ve yemeklerin yetersiz olduğunu iddia ederek, ilgili birimlerin sorunu çözmesini talep etti.

Sosyal medya üzerinden paylaşın görsellerde, yemek saatlerinde yemekhanenin kapasitesinin yetersiz olduğundan kuyruklar oluştuğunu aktaran öğrenciler; “Yemekhane Kapasitesi yetersiz olan Bingöl Pir Ali Bey Kız Öğrenci Yurdu bu sene 3000’e yakın öğrenci alınca böyle rezillikler yaşıyoruz bu sadece görünen yüzü. Akşam yemeklerinin yetersiz ve soğuk olmasıyla birlikte, sabah kahvaltıları da yetersiz çıkarılıyor” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Paylaşım üzerine KYK Destek ise, “Belirtmiş olduğunuz konu tarafımızca araştırılacaktır” cevabını vererek, öğrencileri ilgili amire yönlendirdi.

“Kapasite yetersiz değil”

Yaşanan sorun üzerine bilgisine başvurulan ilgili birimler, yurttaki öğrenci sayısının bin 850 olduğunu, bu yıl 500 kişilik mevcut yemekhanenin yanında 400 kişilik ek yemekhane yapıldığını ve toplamda 900 kişilik yemekhaneye sahip olduklarını belirterek iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Yine de konunun yakından takipçileri olacağını belirten ilgili birimler, öğrencilerin sıcak ve yeterli şekilde besin almalarını sağlamak için imkanlar dahilinde çalışacaklarını bildirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak