“Zengin bir devlet tecrübemiz var”

Vali Ekinci; “Bizler geleneksiz, köksüz ve türedi bir millet değiliz. Aksine, herkese nasip olmayan bir medeniyet birikimimiz, zengin bir devlet tecrübemiz, hakikat ve adalet için şehit olmaya hazır bir milletimiz, şan ve şeref sahifeleri ile dolu bir tarihimiz var.”

 “Zengin bir devlet tecrübemiz var”
 “Zengin bir devlet tecrübemiz var” Mustafa TUNÇ
Bu içerik 399 kez okundu.

Bingöl’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı coşkuyla kutlandı.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı kutlamaları Vali Kadir Ekinci’nin makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Daha sonra şehir stadyumunda yapılması planlanan 29 Ekim cumhuriyet bayramı kutlamaları, hava şartları nedeniyle kapalı spor salonunda yapıldı.

İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okunması ve Vali Ekinci’nin açıklamasıyla devam etti.

Vali Ekinci, “Bizler geleneksiz, köksüz ve türedi bir millet değiliz. Aksine, herkese nasip olmayan bir medeniyet birikimimiz, zengin bir devlet tecrübemiz, hakikat ve adalet için şehit olmaya hazır bir milletimiz, şan ve şeref sahifeleri ile dolu bir tarihimiz var. Malazgirt, Çanakkale, Kut’ul Amare ve Dumlupınar gibi zafer saatleri ile yüce Cumhuriyet mefkuresi, ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere hediye ettiği şan ve şeref sahifelerindendir. Diğer yandan; insani ve ahlaki bir davranış olarak Suriyeli milyonlarca kardeşimizi misafir etmek ve ekmeğimizi onlarla bölüşmek de kadim dünya görüşümüzün 21.yüzyıldaki gurur tablosudur. Bizlere düşen, bu kutlu mirası daha güçlü bir Türkiye için yarınlara taşımak ve her daim dünya mazlumlarına ve mağdurlarına ilham kaynağı ve dost kapısı olabilmektir. Bugün hamdolsun Cumhuriyetimiz, gücünü millet iradesinden alarak çok önemli mesafeler kat etmiş ve 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürümektedir. Ancak, içeride ve dışarıda, bu kutlu yürüyüşü engellemek isteyen haince teşebbüsler yaşıyoruz. Coğrafyamızın politik ve stratejik değerini tüketmek isteyen bu girişimlerle kararlı şekilde mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

Programda ortaokullarda resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödüllerin verildi. Daha sonra yöresel halk oyunları, tekvando ve jimnastik ekiplerinin gösterilerinin ardından etkinlik sona erdi.

Kutlamalara Vali Kadir Ekinci, 49’uncu Tugay Komutan vekili Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak