Yılmaz’dan Norveç’teki saldırılara kınama

Norveç’te Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla bir araya gelen vatandaşlar ile harekâta karşı çıkan Abdullah Öcalan bayrakları taşıyan grup arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan olayların ardından Yılmaz; “Avrupa’da sivil vatandaşlarımıza yönelik terör destekli saldırıları kınıyorum” dedi.

Yılmaz’dan Norveç’teki saldırılara kınama
Yılmaz’dan Norveç’teki saldırılara kınama Mustafa TUNÇ
Bu içerik 395 kez okundu.

Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla Norveç Türk Dernekleri Federasyonu, bağlı dernekler ve Türk sivil toplum kuruluşları Norveç’in başkenti Oslo’da yer alan Frogner semtindeki elçilik önünde bir araya geldi. Abdullah Öcalan bayrakları taşıyan ve Barış Pınarı Harekâtına karşı çıkan bir grup da iki saat sonra elçilik binasının önüne geldi. Türkiye karşıtı slogan atan protestocular, yürüyüşleri sırasında Türk bayrağı taşıyan bir araca saldırdı.  Aynı gün Oslo’nun alışveriş sokaklarından Karl Johan’da da bir olay yaşandı. Yaşanan olaylarda 7 kişi gözaltına alındı.

Yaşanan olayların ardından AK Parti Dış ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Avrupa’da sivil vatandaşlarımıza yönelik terör destekli saldırıları kınıyorum. Bu şiddet eylemlerini besleyen siyasi ve kültürel atmosfer ve Türkiye aleyhine sistematik medya algısı sorgulanmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu