Ekinci’nin Kızılay Haftası Mesajı

Ekinci’nin Kızılay Haftası Mesajı

Vali Kadir Ekinci, Kızılay Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, Kızılay’ın dünyanın en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarından biri olduğunu söyledi.

Ekinci’nin Kızılay Haftası Mesajı
Ekinci’nin Kızılay Haftası Mesajı Mustafa TUNÇ
Bu içerik 384 kez okundu.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Kızılay Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Ekinci, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kızılay kurumumuz, savaşta, barışta ve doğal afetlerde, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin,  Türkiye’de ve tüm dünyada muhtaçların yardımına koşan, dünyanın en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarından biridir.

Aziz Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün ve ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ anlamlı bir tezahürü olan Kızılay, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmiş ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve mağdurlarının da gönlünde taht kurmuştur.

Yardımlaşma duygusunun harekete geçmesinde ve yapılan yardımların sistemli bir şekilde organize edilerek, hem yurt içinde hem de yurt dışında muhtaç insanlara ulaştırılma konusunda yaptığı takdire şayan çalışmaları ile dünya ülkelerine de örnek olan yüz akımız Kızılay, her türlü övgüyü hak etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu yüce görevi üstlenen Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile Bingöllü hemşehrilerimizin ve  hayırsever vatandaşlarımızın ‘Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 Yılda 410 Bin Lira Yardım
1 Yılda 410 Bin Lira Yardım
Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı
Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı