Genç Sağlık Meslek Lisesi’nin Temeli Atıldı

2013 yılında yapılması planlanan ve geçtiğimiz yıl ihalesi gerçeklesen 12 derslikli Genç Sağlık Meslek Lisesi binasının temeli geçtiğimiz hafta atıldı.

Genç Sağlık Meslek Lisesi’nin Temeli Atıldı
Genç Sağlık Meslek Lisesi’nin Temeli Atıldı Mustafa TUNÇ
Bu içerik 924 kez okundu.

Genç ilçesinde kendisine ait binası olmadığı için yıllardır Genç Anadolu Lisesi binası içerisinde eğitim faaliyetlerine devam eden Genç Sağlık Meslek Lisesi binasının temeli geçtiğimiz hafta içerisinde atıldı.

İlçede Yeni bir Sağlık Meslek Lisesinin yapımı için ilk aşama olan ihale süreci geçtiğimiz hafta tamamlandı. 12 derslikten oluşacak olan Sağlık Meslek Lisesi Yenişehir Mahallesi, Ada-Parsel:426/1 üzerinde Anadolu İmam Hatip Lisesi yanında yapılacak. 20 Kasım 2018 tarihinde Genç Hükümet Konağında ihalesi yapılan Genç Sağlık Meslek Lisesinin bitirilmesi için 600 gün öngörülüyor.

SAĞLIK MESLEK LİSELERİ

Sağlık Meslek Lisesi Okullarını bitiren öğrenciler birçok yerde çalışma imkânı bulabiliyor. Mezun olan öğrenciler, öncelikle sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren birçok kurumda iş bulma imkânına sahip olacaklar veya yönetici sağlık personeli olma yolunda da kariyerlerini sürdürebilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu