Yüzenada Çöp İçinde Yüzüyor

Turizm cenneti adayı Yüzen Ada çöp adası adaylığına düştü. Yüzenada’ya giden ziyaretçiler gördükleri görüntü karşısında şok oldular.

Yüzenada Çöp İçinde Yüzüyor
Yüzenada Çöp İçinde Yüzüyor Mustafa TUNÇ
Bu içerik 1043 kez okundu.

Bingöl-Solhan arasında bulunan Turna Gölü üzerindeki iki adacığın göl üzerinde yüzmesi dolayısıyla Yüzenada olarak adlandırılan bölgede çöplerin toplanmaması üzerine oluşan görüntü kirliliği ve pis koku vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bölgede bulunan konteynerlerin çöple dolması üzerine çöplerin bu defa konteyner çevresine saçılmasından dolayı ortalık çöp doldu. İlgili kurumların çöpleri almaması üzerine bölgede görüntü kirliliği oluşurken, vtandaşlar duruma tepki göstererek; “Milletin elinde böyle bir doğa güzelliği olsa cennete çevirir, binlerce insan ağırlarlar. Biz ise daha temiz tutmayı bile beceremiyoruz. Gerçekten de şehir için de ilçe için de utanç verici bir durum. Yetkililer bir an önce duruma el atıp Yüzenada’yı hak ettiği görünüme kavuştursunlar.” İfadelerini kullandılar.

“Vatandaşlar da duyarlı olmalı”

Yüzenadaların temiz tutulması için sorumluluğun sadece ilgili kurumlarda olmadığını da belirten vatandaşlar; “Buraya gelen her insan kendi çöpünü toplamalıdır. Geldim, yedim, içtim, eğlendim olmaz. Pikniğini yaptıktan sonra çöpleri güzel bir şekilde toplayıp belirlenen noktalara bırakmak lazım. Vatandaşlarımız da bu konuda duyarlı olmalıdır” diye konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Vakıf Başkanı İdris Tuğunmuş Oldu
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak
Avni Polat, Yeni Zazaca Albüm Çıkaracak