Yaz Kuran Kursları Arası Bilgi Yarışması

Solhan’da Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Müftü Dutar, “Bu yarışma ile öğrencilerimiz arasında bir rekabet ortamı oluşturmak değil onların bilgi seviyesini ölçmek; yaz Kur’an Kurslarına, Camilerimize ilgiyi artırmak. Biz bu sene bu ilgiden memnunuz. 3 bin öğrencimizin devam ettiğini görüyoruz.” dedi.

Yaz Kuran Kursları Arası Bilgi Yarışması
Yaz Kuran Kursları Arası Bilgi Yarışması Mustafa TUNÇ
Bu içerik 621 kez okundu.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından 2019 yılı Yaz Kuran Kursları arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Yaz Kur’an Kurslarında 8 hafta boyunca devam eden öğrencilerin bilgi seviyesini ölçmek ve ‘Dinimi Öğreniyorum’ kitabını okumalarını teşviki amacıyla dini bilgiler yarışması düzenlendi.

Lise, ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrenciler olmak üzere yarışma iki kategoride yapıldı. Geçtiğimiz hafta Camii ve Kuran kurslarını temsilen birer öğrenci belirlemek için bütün öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi. 07 Ağustos 2019 Çarşamba günü ise önceki yarışmada kendi kurslarında birinci olan öğrenciler arasında yapıldı. Solhan Ulu Camiinde 75 öğrencinin katıldığı ve 9.30’da başlayan bilgi yarışması saat 11.00’da sona erdi.

Yarışmanın açılışında İlçe Müftüsü  Muharrem Dutar bir konuşma yaptı.

Müftü Dutar, “Bugün yaz kuran kursları öğrencilerimiz arasında 8 hafta boyunca Kur’an Kurslarımızda devam eden öğrencilerimizin bilgi seviyesini ölçmek ve ‘Dinimi Öğreniyorum’ kitabını okumalarını teşviki amacıyla dini bilgiler yarışması düzenliyoruz. Geçen hafta bütün Kur’an Kursu ve Camilerimizde 1’inciler seçildi. İkinci etapta bu birinciler arasından ilçe birincisi, ilçe ikincisi ve ilçe üçüncüsü seçilecek. Dinimi Öğreniyorum kitabından komisyon marifetiyle 50 test usulü soru hazırladık. Birinci, ikinci ve üçüncülerin birden fazla olmaları durumunda mülakat usulüyle birinciler belirlenerek ödüllendirilecekler. Yarışmanın ödülleri ise Perşembe günü saat 14.00’da Arakonak beldesi Ulu Camii altındaki taziye evinde yapacağımız yaz kuran kursları kapanış programında ödüller takdim edilecektir. Kız-Erkek olmak üzere 1’inciye 750 TL, kitap seti ve Kur’an-ı Kerim. 2’inciye 500 TL, kitap seti ve Kur’an-ı Kerim. 3’üncüye 250 TL, kitap seti ve Kur’an-ı Kerim olmak üzere ödüllendireceğiz. Tabi bu yarışma ile öğrencilerimiz arasında bir rekabet ortamı oluşturmak değil, onların bilgi seviyesini ölçmek, yaz Kur’an Kurslarına Camilerimize ilgiyi artırmak. Biz bu sene bu ilgiden memnunuz. 3 bin öğrencimizin devam ettiğini görüyoruz. Bu bilgi yarışmasına da ilgi ve alakayı görüyoruz. Bu konuda destek veren, emeği geçen başta değerli hocalarımız olmak üzere sevgili öğrencilerimize ve emek veren anne babalara, velilerimize teşekkür ediyoruz. Yaz Kur’an Kurslarımızın son haftasındayız, Cuma günü bitecek ve 2019 yaz Kur’an Kurslarının Solhan adına verimli geçtiğini memnuniyetle müşahede etmiş olduk. Bu yarışmanın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu