Askeri Alanda Kredi Talebi

Belediye meclisi, askeri alanın devri sürecinde yapılması kararlaştırılan askeri tesislerin yapımı için İller Bankasından 7 milyon TL kredi talebinde bulunulmasını kararlaştırıldı.

Askeri Alanda Kredi Talebi
Askeri Alanda Kredi Talebi Mustafa TUNÇ
Bu içerik 703 kez okundu.

İnönü Mahallesi TOKİ konutlarının karşısında bulunan askeri alanının Bingöl Belediyesine devredilmesi kararlaştırılmıştı. Askeri alanın devri ile ilgili imzalanan protokolde, Belediye’nin askeri alanın taşıdığı yeni alanda askeri tesislerini yapması kararlaştırılmıştı. 7 adet askeri tesisin yapım işi için Bingöl Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında, İller Bankasından 7 milyon TL kredi talep edilmesi kararlaştırıldı.Belediye Meclisi kredi talebi ile ilgili yapılacak her türlü görüşme için Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın yetkilendirilmesine oy çokluğuyla karar verdi.

Belediye Meclisinin askeri tesislerin yapımı için aldığı meclis kararı:

‘‘Gündemin 1. Maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğünce Meclis Başkanlığına sunulan 7 adet Askeri Tesis Yapımı için Kredi alınması hakkındaki teklif görüşülerek yapılan müzakereler sonucunda; 7 Adet Askeri Tesis Yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.'den 7.000.000,00TL-(YEDİMİLYON)-TL kredi kullanılmasına, Krediden kaynaklanacak anapara, faiz, denetim giderleri, komisyon, vergi, resim, harç, ücret vs. ödemelerin, İller Bankası A.Ş.'ce teminat olarak alınacak Belediyemiz gelirlerinden ve İller Bankası A.Ş. ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca dağıtılan yasal paylarımızın mevzuattan kaynaklanan herhangi bir kesinti oranına bağlı kalmaksızın tamamından (%40'ın dışında ve %100'üne kadar) karşılanmasına, kredi teminatına konu gelirlerden krediye ilişkin ödemelerin karşılanamaması halinde, bu krediyle elde edilen tesis, inşaat ve her nevi gayrimenkul ile araç, gereç ve malzemenin, İller Bankası A.Ş.'ce talep edildiği takdirde aynı şartlarda ve talep tarihinde İller Bankası A.Ş. adına ipotek veya rehin edilmesine, İller Bankası A.Ş.'ce Belediyemize kullandırılacak krediye ilişkin olarak her türlü sözleşmeyi ve evrakı imzalamaya ve kredi ile ilgili devam eden işlemleri yürütmeye, Belediyemiz mülkiyetindeki her türlü gayrimenkulü İller Bankası A.Ş.'ye ipotek vermeye, Belediyemizin her türlü gelir, hak ve alacaklarını İller Bankası A.Ş.'ye terhin ve temlik etmeye, Belediyemize ait her türlü ticari işletmeyi İller Bankası A.Ş.'ye rehin vermeye, İller Bankası A.Ş.'nin mevcut mevzuatı ve bunda meydana gelebilecek her türlü değişiklik çerçevesinde, 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 68. Maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın yetkilendirilmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir.’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl’de tipi 20 köy yolunu kapattı
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu
Bingöl Umut Kervanı, 23 aileye yardımda bulundu