Advert

Satranç’ın Minik Şah’ları Belli Oldu

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından yürütülen 12 Adımda 12 Dev Öğrenci projesi kapsamında il geneli ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen satranç turnuvası final müsabakaları sona erdi.

Satranç’ın Minik Şah’ları Belli Oldu
Satranç’ın Minik Şah’ları Belli Oldu Admin

12 Adımda 12 Dev Öğrenci projesinin 1. adımı olan satranç turnuvası; MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunda ilimiz genelinde 32 okulumuzdan 32 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen turnuvada;

1. İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulu öğrencisi Arda Kal.

2. Hürriyet Koleji öğrencisi Muhammed Bedirhan Adsay, Yavuz Selim İlkokulu öğrencisi Nebi Harun Küçükkaya ve Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu öğrencisi İshak Çetin,

3. Mimar Sinan İlkokulu öğrencisi Üveys Ataş üçüncü olarak dereceye girdiler.

Dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrencilere ödüllerini veren İl Müdürü Kadri Engin, satrancın gönül verilerek yapılabilecek bir spor dalı olduğuna dikkat çekti. Engin, “Çocuklarımızın satranç gibi önemli bir spor dalı ile uğraşmalarının yanı sıra düşünme sanatına yapacağımız yatırım belki de en güzel yatırım olacak” dedi.

Çocukları satrançla buluşturan öğretmenlere ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Engin, “Düşünebilen genç nesillere ihtiyacımız var. Bu da ancak sizlerle mümkün olabilir” dedi.

Engin; Süreç içinde emeği geçen arkadaşlarımı ve ödüle layık görülen öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Meteorolojiden zirai don uyarısı
Meteorolojiden zirai don uyarısı