Advert

Şeyhanzade Vefat Yıldönümünde Anıldı

Tenvir Neşriyat'in ve Med Zehra hareketinin kurucusu M. Sıddık Şeyhanzade’nin vefatının 1. Sene-i Devriyesinde hizmet hayatının anlatıldığı bir konferans gerçekleşti.

Şeyhanzade Vefat Yıldönümünde Anıldı
Şeyhanzade Vefat Yıldönümünde Anıldı Admin

Bingöl Ahmet Dursun Konferans Salonunda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Mevlid ile devam etti. Konferansta M. Sıddık Şeyhanzadeyi anlatan belgesel izlendi. Tenvir Neşriyat'ta uzun yıllar hizmet eden M. Ali Alioğlu ve M. Sıddık Şeyhanzade'yle 1980'den beri yol arkadaşlığı yapmış Muhammed Kaynun birer konuşma yaptı. Programa Şeyhanzadenin akrabaları, Bediüzzaman Hazretlerinin "kardeşliğe kabul ettim" dediği Molla Said, Bingöllü dava arkadaşları ve Türkiye'nin muhtelif yerlerinden gelen sevenleri katıldı. Program bitiminde Nurculuğun Tarihçesi, Medeniyet-i İslamiyye İsimli kitap ve Küçük Sözler ücretsiz dağıtıldı.

M. Sıddık (Dursun)Şeyhanzade Kimdir?

1948 Bingöl doğumlu olan Şeyhanzade, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Tenvir Neşriyat'ın kurucusu olan Şeyhanzade'nin Risale-i Nur ve Nurculuk üzerine birçok çalışması yayınlanmıştı. Ayrıca 1989-1998 yıllarında yayın yapan Dava dergisinde başyazarlık görevini icra etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Meteorolojiden zirai don uyarısı
Meteorolojiden zirai don uyarısı