İki İş Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

Son bir hafta içerisinde yaşanan iki iş kazasında bir işçi yaşamını yitirdi, bir işçi ise ağır yaralandı. Yaşanan iş kazalarının ardından İş Sağlığı ve Güvenliğinde ki denetimlerin yeterli olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

İki İş Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
İki İş Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı admin
Bu içerik 227 kez okundu.

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte İnşaat sektöründe ki çalışmalar hız kazandı. Son bir hafta içerisinde Bingöl’de yaşanan iki iş kazasında bir işçi yaşamını yitirirken, bir işçi ise yaralandı. Kültür mahallesinde iki farklı şantiyede yaşanan kazalarda inşaatın beşinci katından düşen bir işçi yaşamını kaybetti. Yaşanan en son iş kazasında ise inşaatın üçüncü katından düşen bir işçi ağır şekilde yaralandı. Yaralanan işçinin Bingöl Devlet Hastanesine kaldırıldığı, yaralanan işçinin durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Bingöl’de son günlerde yaşanan iş kazalarını yorumlayan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, son yıllarda Bingöl’de inşaat sektörünün hızla geliştiğini, inşaat sayısının arttığını bununla birlikte denetimlerde eksiklik olduğunu açıkladılar. Yaşanan son iki iş kazası ile ilgili, olay yerinde inceleme yapmanın doğru olacağını söyleyen uzmanlar, bu tip iş kazlarında yüksekte çalışılırken alınan file ve korkuluk gibi önlemlerin alınmadığından ve yüksekte çalışan işçinin halat kullanmamasından dolayı yaşandığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyhanzade Vefat Yıldönümünde Anıldı
Şeyhanzade Vefat Yıldönümünde Anıldı
Yaz Futbol Okulu Başladı
Yaz Futbol Okulu Başladı