3. Sanayi Sitesi İhaleye Çıkıyor

Bingöl Merkez 3. Kısım Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı tarafından 501 işyeri yapım işi ihale ediliyor. Keşif bedeli 280 milyon TL olarak belirlenen inşaat işi için ihale 11 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

3. Sanayi Sitesi İhaleye Çıkıyor
3. Sanayi Sitesi İhaleye Çıkıyor Admin
Bu içerik 531 kez okundu.

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığının ihale ilgili yaptığı açıklamada: ‘‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteği ile Yapı Kooperatifi Başkanlığımızın sorumluluğu altında yapılacak olan Bingöl Merkez III. Kısım Küçük Sanayi Sitesine ait 501 işyeri yapım işi, birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı zarf teklif alma usulü ile ihale edilecektir.’’ İfadelerine yer verildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, açıklamasında “İlimizin yatırım ortamı açısından büyük öneme sahip olan 3. Kısım Sanayi Sitesi ihale ilanına çıktı. Mevcut sanayi sitesindeki alanın darlığı, işyerlerinin küçük olması ve bütün işyerlerinin dolu olması nedeniyle uzun zamandır ihtiyaç duyulan yeni sanayi sitesi 2017 yılı yatırım programına alındıktan sonra projelendirme ve ihale hazırlıkları tamamlanarak 280.000.000,00 TL keşif bedeli 501 adet işyeri yapım işi ihalesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 11.07.2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Projenin öngörülen tamamlanma tarihi 31.10.2021’ dir” dedi.

“BİNGÖL – MUŞ KARAYOLUNDA YAPILACAK”

3’ncü kısım sanayi sitesinin Bingöl – Muş karayolunda yapılacağını ifade eden İlhan, “Bingöl – Muş Karayolunun 11. Km’sinde yapılması planlanan ve birçok imalatçı/tamirci işletmeyi bir araya getirecek olan Bingöl 3. Kısım Sanayi Sitesi; İlimizde başta küçük işletmeler olmak üzere esnaf ve sanatkar kesiminin daha düzenli ve her türlü sağlık koşullarına uygun olan atölyelerde üretim yapmalarının önünü açarak İlimiz istihdamına, kalkınmasına, sosyal dengesine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

“501 İŞYERİ OLACAK”

Yeni sanayi sitesinin 501 işyerinden oluştuğunu belirten İlhan, “Yeni Sanayi Sitesi sektörel olarak, Mobilya İmalatı ve Tamiratı 184 adet, Oto Tamirciliği 137 adet,  Metal İşleri 129 adet, PVC ve Aliminyum Doğrama 36, Çini ve Seramikçilik 15 adet olmak üzere toplamda 501 iş yeri olarak projelendirilmiştir” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAYİ SİTELERİNDEN BİRİ OLACAK”

İlhan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Tamamlandığında Türkiye’nin en büyük sanayi sitelerinden biri olacak olan Bingöl 3. Kısım Sanayi Sitesi’nin bu aşamaya gelmesinde büyük katkıları olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz’a, Bingöl Valimiz Ali Mantı’ya, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’a, Yapı Kooperatifi başkanı Murat Kılıç ve kooperatif üyeleri ile emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunarız.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın Yağmur Geliyor
Yarın Yağmur Geliyor
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı