“Meselemiz Türkiye’dir diyoruz.”

“Meselemiz Türkiye’dir diyoruz.”

MÜSİAD Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, 24 Haziran Seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak son 16 yılda yaşanan siyasi istikrarın ekonomiye katkı sağladığını söyledi.

“Meselemiz Türkiye’dir diyoruz.”
“Meselemiz Türkiye’dir diyoruz.” Admin
Bu içerik 381 kez okundu.

24 Haziran Seçimini diğer seçimler gibi, çıktığımız güçlü Türkiye yolunda sadece bir durak ve bu durağı da sağ salim geçileceğini belirten Ali Akbana, açıklamasında şunları kaydetti: Memleketimiz son 16 yılda, gerek yurtdışında uluslararası politik değişimlerin olumsuz etkilerini gerekse yurt içinde kendi aleyhine tertiplenmiş provokasyonların aciz hedeflerini başarıyla bertaraf ederek doğru bildiği yolda ilerlemesini sürdürmüştür. Sosyal tahriklerden algı oyunlarına, hukuki manipülasyonlardan milli birliğimize karşı suikast planlarına ve hatta darbe girişimine kadar, yoluna çıkarılan her engeli feraset ve sabırla atlatmış ve nice imtihanlardan güçlenerek çıkmıştır. Geldiğimiz noktada,16 yıllık siyasi istikrarın ekonomimize sağladığı % 5.9’luk ortalama büyüme oranı ve milli gelirimizin 8.6 katına çıkması bu durumun en önemli kanıtıdır. Öte yandan, hayata geçirilen mega projeler, teknolojik yatırımlar, savunma sanayiindeki dışa bağımlılığın azaltılmasına yönelik çalışmalar, alternatif enerji kaynaklarının artırılması, ulusal hedeflerin çok ötesinde, uluslararası ekonomik arenada söz sahibi bir Türkiye’nin varlığını işaret etmektedir. Kim ne yaparsa yapsın bizleri, inandığımız ve kendimizi adadığımız bu yol-dan; memleket sevdamızdan döndürememiştir ve döndüremeyecektir.

Bu topraklar memleketimizdir ve asırlar boyu; bereketin, medeniyetin, sabrın, sükûnetin ve dirayetin sembolü olmuştur. Bir ekip beş biçtiğimiz toprağımızda sadece ekinler değil, nice kültürler yükselmiş-tir. Bugün, nedense gıpta ile hayran kaldığımız ve taklit ederek zaman kaybettiğimiz sözde “medeni dünya”, vaktiyle bizim tohumlarımızdan ilham almıştır. Zannederiz ki medeniyet, milletleri kendi aralarında derecelendirme ölçütüdür. Oysa asıl mesele, bir milletin asırlar boyu, kendine has ve kendisiyle müsemma olanı oluşturup onu koruma mecburiyetidir.

Bu topraklar, memleketimizdir. Zorluğu sabır ile karşılayıp başarıyı sükûnetle dillendiren milleti-miz, adabına ve edebine uygun ilerlemiştir. “Hangi ülkenin başına gelse yerle yeksan olur” denecek sıkıntıları devletimiz, halkımızın dirayetiyle yenmiştir. Şimdi, bu kadim değerlerimizi bir kez daha yükseltme vaktidir. Şimdi, zaten bizim olanı, daha yükseğe taşıma vaktidir: “Güçlü ve Özgün Türkiye”…

İşte bu nedenle, meselemiz Türkiye’dir diyoruz.

Meselemiz Türkiye olursa farklılıklarımız önemini kaybeder.

Meselemiz Türkiye olursa her fark, bize ancak güç katar.

Meselemiz Türkiye olursa asıl gücümüz, insanımız ve insanlığımız olur.

Meselemiz Türkiye olursa insanlığımız dünyaya, unuttuğu merhameti hatırlatır.

Meselemiz Türkiye olursa bizim merhametimiz, mazlumların umudu haline gelir.

Meselemiz Türkiye olursa umudun beşiği, yeniden bizim medeniyetimiz olur.

Meselemiz Türkiye olursa medeniyetimiz; ekonomisinden kültürüne, sosyal hayatından teknolojik ilerlemesine kadar her alanda inancını “Birlik duygusundan” alır.

Meselemiz Türkiye olursa “birlik”, farklılıkların önüne geçer.

Bizler, kısa mesafelerin değil, uzun yolların yolcusuyuz. Çıktığımız bu yolda, 24 Haziran da diğer seçimler gibi sadece bir duraktır ve bu durağı da sağ salim geçeceğiz.

Bu topraklar memleketimizdir. Asıl mesele, memleketimizin menfaatidir. Asıl mesele, bugünü kurtarmak değil, Türkiye’yi çok daha güçlü bir yarına hazırlama vaktini değerlendirmektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı