Şehitler için yeni anıt

Şehitler için yeni anıt

Bingöl’de Asri Mezarlığı içinde bulunan şehitler için, yeni bir şehitler anıtı inşa edilecek.

Şehitler için yeni anıt
Şehitler için yeni anıt Admin
Bu içerik 593 kez okundu.

Bingöl 49’uncu Tugay Komutanlığı tarafından talep edilen yeni şehitler anıtı toplantısı, valilik toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya Vali Ali Mantı, 49’uncu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Yeni bir şehitlik anıtının Tugay komutanlığı tarafından talep edildiğini belirten Vali Mantı, “Bingöl’deki genel mezarlığımız içinde şehitlerimiz var. Gerek şehit günlerimizde gerekse bayramlardaki ziyaretlerde birtakım zorluklar yaratıyor. Tugay komutanımız şehitler mezarlığını ayırmamızı, şehitler anıtı yapmamızı talep etti. Bingöl’ümüze yeni bir şehitlik kazandırma adına bu talebi olumlu bulduk. Bu konuda tüm kurumlarımızla gerekli iletişimi sağladıktan sonra çalışmalara ivedi bir şekilde başlayacağız. Hem şehitlerimizin manevi mirasına uygun bir yer yapacağız hem de gazilerimizin, şehit yakınlarımızın ve diğer vatandaşlarımızın ziyaretinde kendilerinin sosyal ve ibadet ihtiyaçlarının giderilmesi için birtakım tesislerde kuracağız. İnşallah Bingöl’ümüze hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Yeni şehitler anıtının, Bingöl-Elazığ yolu üzerinde bulunan şehir mezarlığı karşısında yapılacağı da belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı