ÇKS Başvuruları 30 Haziran’da Sona Erecek

ÇKS Başvuruları 30 Haziran’da Sona Erecek

Çiftçi Kayıt Sistemine başvuruların 30 Haziran’da sona ereceğini açıklayan Bingöl İl Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürlüğü, bu tarihten sonra yeni bir çiftçi ve arazi kaydının yapılamayacağını bildirdi.

ÇKS Başvuruları 30 Haziran’da Sona Erecek
ÇKS Başvuruları 30 Haziran’da Sona Erecek Admin
Bu içerik 352 kez okundu.

​Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “30 Aralık 2014 tarih ve 29221 sayılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1/2 maddesinde "Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erer. Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz." denilmektedir.

2018 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Kayıt Başvuruları 30 Haziran 2018 tarihinde bitecek olup, ÇKS başvurusu yaptırmamış olan çiftçilerimizin 30 Hazirana kadar başvurularını yaptırmamaları halinde Mevzuat hükümleri gereğince 2018 Üretim sezonuna ait tarımsal desteklemelerden faydalanamayacaklardır.

Çiftçilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 30 Haziran 2018 tarihine kadar bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerimize şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Tüm Çiftçilerimize duyurulur.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı