Vali Mantı’dan Bayram Ziyaretleri

Vali Mantı’dan Bayram Ziyaretleri

Vali Ali Mantı, Ramazan Bayramı ve Babalar Günü münasebetiyle bir takım ziyaretlerde bulundu.

Vali Mantı’dan Bayram Ziyaretleri
Vali Mantı’dan Bayram Ziyaretleri Admin
Bu içerik 375 kez okundu.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Tapantepe Harekât Üssü’nde Mehmetçik’le bir araya gelindi. Tapantepe Harekât Üssü’nde Komutanlar ve Mehmetçik tarafından karşılanan Vali Mantı, kahraman askerimize yönelik yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi; “Hepinizin Bayramını kutluyorum. Bayramınız mübarek olsun. Bu kutsal ve mübarek bayramımızda milletimizin can, mal, ırz ve namus güvenliğini koruyorsunuz. Devletimizi, milletimizi koruyorsunuz. Yaptığınız görev Allaha şükür ulvi, kutsal bir görevdir. Sizlere ve değerli ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizlere burada yardımcı olan, her türlü kılavuzluğu yapan, şefkat ve merhametini esirgemeyen komutanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hepiniz sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde görevlerinizi tamamlar, memleketlerinize, ailelerinize dönersiniz. Hepinize hayırlı, mutlu, sağlıklı görevler diliyorum, saygılar sunuyorum.”

Vali Mantı Mehmetçik’e hitaben yaptığı konuşmanın ardından askerlerin bayramlarını kutladı. Tapantepe Harekât Üssünü gezerek bölge ile ilgili bilgi alan Vali Mantı, kendisine iletilen talepler doğrultusunda, eksikliklerin giderilmesi için üzerine düşeni yapacağını belirtti.

Daha sonra Genç Servi Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti gerçekleştirildi. Vali Mantı burada Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, komutanlar, köy korucuları, Şehit köy korucusu aileleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Askerler ve Şehit köy korucularının aileleriyle tanışan Vali Mantı,  herkesle tek tek bayramlaştı.  Bölge hakkında komutanlardan bilgi alan Vali Mantı daha sonra Servi köyünde köy sakinleri ile bayramlaştı. Vali Mantı, köy halkı ile çay ve ayran ikramı eşliğinde samimi ve sıcak bir sohbet gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızın talep, sorun ve önerileri yüz yüze diyaloglar ile dinlendi. Burada tamamlanan programın ardından Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığına geçildi.

Kiğı Kaymakamı Taner Bolat ve İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Mantı askerlerimi selamlayıp bayramlarını kutladı. Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığı ile devam eden ziyaretler Kiğı ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlarımızın ziyaret edilmesi ile devam etti. Renkli ve içten diyalogların yaşandığı esnaf ziyaretinde vatandaşlarımızdan sıkça birlik ve beraberlik temennileri alındı.

Ardından Adaklı ilçesi ziyaret edildi. Adaklı Kaymakamı Muharrem Coşgun ve İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Mantı burada ilçe merkezinde vatandaşlarla ile bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Vatandaşların isteği üzerine ilçe de parkta vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Mantı’ya teşekkür eden vatandaşlar, bir bayram gününde Valiyi ilçelerinde görmekten duydukları sevinç ve gururu ifade ettiler.

Son olarak Vali Mantı, Adaklı 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığını ziyaret etti; Mehmetçik ile bayramlaşmanın ardından toplu fotoğraf çekimi ile ziyaretler tamamlandı.

Ziyaretleri kapsamında Vali Ali Mantı’ya 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay ve İl Emniyet Müdürü Metin Akay eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı