Yavru Köpek Koruma Altında

Yavru Köpek Koruma Altında

Vatandaşlarca yaralı halde bulunarak Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevine getirilen yavru köpek, gerekli tedavileri yapılarak koruma altına alındı.

Yavru Köpek Koruma Altında
Yavru Köpek Koruma Altında Admin
Bu içerik 340 kez okundu.

Bingöl'de, kimliği ve plakası öğrenilmeyen bir otomobil merkeze bağlı Kartal Köyü yolunda gece saatlerinde köpeğe çarptı. Çarpan araç olay yerinden kaçarken, yaralı köpeği vatandaşlar fark etti.  Yaralı köpeğin kurtarılması için Belediye Hayvan Barınağına haber verildi. Gelen ekipler yaralı köpeği alarak barınağa getirilip tedavi altına alındı.

Bingöl Belediyesi Veteriner Hekimi Yusuf Tamer Kendi, yaptığı açıklamada, saat 23.00’de vatandaşlarca barınağa getirilen yavru köpeğin yapılan ilk kontrolde arka iki bacağında parçalı yırtık tespit ettiklerini belirtti.

Kendi, “Gerekli müdahale yapıldı. Yavru köpeğimiz şuanda koruma altında ve sağlığı iyiye gidiyor. Vatandaşlarımız, duyarlılık gösterip gece geç vakitte de olsa yaralı veya yardıma muhtaç hayvanları bize ulaştırıyorlar. Bizde gerekli tedavi ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Bu hususta duyarlı vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

“HAYVANLAR EMİN ELLERDE”

Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinin bir yıla aşkındır hizmet verdiğini belirten Kendi, bugüne kadar 500 sokak hayvanına hizmet verilerek, gerekli bakım ve tedavilerinin yapıldığını söyledi.

Şuana kadar 75 hayvanın kısırlaştırıldığını kaydeden Kendi, şunları söyledi: “Yine 140 civarında hayvanımız sahiplendirildi. Sahiplendirme konusunda da vatandaşlarımız duyarlılık gösteriyor ama bu duyarlılığın daha da arttırılması gerekiyor. Bakımevimize getirilen hayvanlarımız emin ellerde. Burada tüm bakım ve tedavileri sağlıklı bir şekilde yapılıyor.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı