“Yasal gereği yapılacak”

“Yasal gereği yapılacak”

Bingöl’de de görev yapan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ; “Hem emniyet hem de jandarma tarafından kurulan komisyon adeta bir insan öldürülmüş gibi bu yavru köpeğin katillerini bulunması için çalışıyor. Yasal gereği yapılacak” dedi.

“Yasal gereği yapılacak”
“Yasal gereği yapılacak” Admin
Bu içerik 507 kez okundu.

Sakarya'da bacakları kesildikten sonra ölen yavru köpekle ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor. Köpeğe yapılan vahşetin sorumlusu aranıyor.

Bölgede yol çalışması olduğunu belirterek iş makinelerine işaret eden Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu “Olay, iş makinesi operatöründen kaynaklı ise burada kasıt var mı yok mu hepsine bakılıyor. İş makinesi de olsa gereğini yapacağız, çünkü orada bir canlı var mı yok mu buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu iş birileri tarafından mı yapıldı, buna da çok yönlü bakıyoruz" diye konuştu.

 “Hayvan besleyen ve hayvansever olarak konunun bizzat takipçisiyim”

Olayı duyar duymaz konuya derhal el koyduğunu ve il jandarma komutanı ile il emniyet müdürünü arayarak talimat verdiğini belirten Balkanlıoğlu; “Ben olayı duyar duymaz kendisi de bir hayvan besleyen ve hayvansever olarak derhal el koydum, bizzat takipçisiyim. İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüzü aradım hemen bu faillerin mutlaka bulunması gerektiğini söyledim. Alçakça yapılan bu saldırı cezasız kalmasın, yasaların öngördüğü en ağır cezayı verelim bu insanlara, ibret olsun aynı zamanda diye. Bu kapsamda çalışma devam ediyor. Hem emniyet hem de jandarma tarafından kurulan komisyon adeta bir insan öldürülmüş gibi bu yavru köpeğin katillerini bulunması için çalışıyor. İş makinesi olsa dahi bir çalışma yapılacağı zaman oranın kolaçan edilmesi lazım. Onlar hakkında da gereken tutanaklar tutulacak, yasal gereği yapılacak” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı