“Bu tuzaklara düşmeyelim!”

“Bu tuzaklara düşmeyelim!”

AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Zeki Korkutata; “Ne diyorlar? Recep Tayyip Erdoğan gitsin, ülke batarsa batsın. Bu zihniyet bize aydınlık bir geleceği nasıl verebilir? Bu tuzaklara düşmeyelim!” dedi.

“Bu tuzaklara düşmeyelim!”
“Bu tuzaklara düşmeyelim!” Admin
Bu içerik 1335 kez okundu.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Zeki Korkutata, 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti ve ülkenin geleceğinin oylanacağını vurgulayarak sandık başında oyların akli ve vicdani hareketle kullanılması çağrısında bulundu.

“İŞ YAPAMAYAYANLAR ELEŞTİRMEKTE MAHİRLER”

24 Haziran'da; bir yanda ayakları üzerinde güçlükle durmaya çalışan bir Türkiye'yi bölgesinde lider, güçlü ve Dünyada dikkate alınan bir ülke haline getirip 90 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılamayanları 16 yıla sığdıran AK Parti'nin ve lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, diğer yandan ise tüm yapılanları satmak ve yıkmak vaadinde bulunanların oylanacağını vurgulayan Korkutata, önemli sözler sarf etti;

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti ile beraber doğrulan, dik duran ve güçlenen Türkiye'nin geçmişini unutmadık, unutamayız. 16 yılda ilmek ilmek işlenen hizmet ağını bugün o kadar basit gösterebiliyorlar ki, kendilerinin tek bir eserini sorsanız verecek cevapları yok! Ama iş lafa gelince, onlardan mahiri yok! Zaten tek yapabildikleri de laf üretmek! Hizmet üretmek onların lügatında yoktur. Öyle bir dertleri, çabaları da bulunmamaktadır. 90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunda bu ülkeyi AK Parti yönetmedi! Ama bu millet, 90 yıl sonra AK Parti ile hizmetle tanıştı. Hayalleri kurulan nice hizmet 16 yılda hayat buldu. Ama birileri bunca hizmeti, çabayı, mücadeleyi o kadar rahat basite alabiliyor ki, hangi aklın ürünü olduğunu kestirmek güç. Biz diyoruz ki; milletin huzuruna projelerinizle çıkın. Ama tek yapabildikleri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Ne diyorlar? ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin, ülke batarsa batsın.' Böyle hazin bir tablo olabilir mi değerli kardeşlerim? Bir insan ülkesinin batmasını neden ister ki? Hangi vicdan, hangi akıl bunu izah edebilir? Bir ülkenin geleceği, basit söylemlere dayanan içi boş eleştirilerle heba edilmemeli. Bugün psikolojik savaşla ülkemize dadananların elindeki tek argüman, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Özellikle genç nesiller üzerinden işlenen bu argüman, sıradan bir söylemmiş gibi ortaya atılıyor ve ülkenin geleceği gizli bir perdeyle karanlığa çekiliyor. Geçmişin acısını çekmiş her vatandaşımız, bir ülkenin kolay doğrulamayacağını evladına anlatmakla yükümlüdür” dedi.

ACIYI ÇEKMEYEN SEFANIN KIYMETİNİ BİLEMEZ!

Açlık, sefalet, yokluk ve ezilmişliği ilişkilerine kadar yaşayan bir toplumun 16 yılda ulaştığı refah seviyesinin basite edilmeye çalışıldığını ve yuvarlak cümlelerle muhalefet olma eğiliminin popülarite kültürüne dönüştürülmek istendiğini vurgulayan Korkutata, şöyle devam etti;

“Hastane kuyruklarını, ilaç kuyruklarını, cenazelerin rehin alındığını unutmak kolay mı? O günleri geride bıraktıran, her türlü sağlık hizmetini alan bir toplum, geçmişini kolay unutabilir mi sanıyorlar? Hastane ayrımı kaldırıldı, eczane ayrımı kaldırıldı. Herkes, istediği hastaneye gidiyor, istediği eczaneden ilacını alıyor. Hastaneye gidecek gücü ve imkânı olmayanın sağlık hizmetleri evinde veriliyor. Maddi imkânı olmayan vatandaşlarımıza sağlık hizmetleri ücretsiz veriliyor. Helikopter ve uçak ambulanslarla hiçbir hastamız, vatandaşımız çaresiz bırakılmıyor. Devletimiz vatandaşına sahip çıkmak için bütün imkânlarını seferber ediyor. Yapılan duble yollarla yolculuklar eziyet olmaktan çıktı. Otobüs fiyatına uçakla yolculuk başladı. Hızlı tren seferleriyle konforlu seyahatle tanıştık. Eğitim sistemimizde reformlar hayata geçiyor. Ders kitapları, ücretsiz olarak öğrencilerimize veriliyor. Burs ve krediler artırıldı, yeni yurtlarla gençlerimizin yurt sorunları çözüldü. Yaşlısından hastasına, çalışanından işsizine tüm kesimlere sosyal devlet olmanın gereği olarak el uzatıyor, darda koymuyor. Yapılanları saymakla bitiremeyiz. Ancak kin ve düşmanlık hisleriyle konuşanlar, bunca yapılanı tek cümlede yok sayabiliyor. Dikili ağacı olmayanlar, hizmet üretmemiş ve insanlığa fayda sunmamışların en kolay işi eleştirmek. Muhalefet olup eleştirmek kolaydır. Mesele, iktidar olup yönetmek, kalkınmayı sağlamaktır. Onların da iktidar olma derdi yoktur.”

YENİ SİSTEM VURGUSU

24 Haziran'da AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sandıktan güçlü çıkması için destek çağrısında bulunan Korkutata; “Geçmişte yaptığımız başlangıçlara 24 Haziran'da yenisini eklemek istiyoruz. Bu başlangıçla ülkemizin büyümesini, yeni reformlara imza atmasını, teknolojik yatırımların artırmasını, ekonominin büyümesini ve dolar oyunlarıyla ülkemizin ekonomisini bozmaya çalışanlara inat kimsenin müdahale edemeyeceği, etse de bir sonuç alamayacağı sistemi hayata geçireceğiz. Onun için diyoruz ki; Vakit Türkiye vakti, Vakit Bingöl vakti.”

Zeki Korkutata
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı