“Üniversiteleri kalkınma kurumu olarak görüyoruz”

“Üniversiteleri kalkınma kurumu olarak görüyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Üniversiteyi sadece eğitim kurumu olarak görmüyoruz. Üniversiteleri aynı zamanda kalkınma kurumu olarak görüyoruz. Özellikle yerel kalkınmanın, bölgesel kalkınmanın öncü kurumlarından biri olarak görüyoruz” dedi.

“Üniversiteleri kalkınma kurumu olarak görüyoruz”
“Üniversiteleri kalkınma kurumu olarak görüyoruz” Admin
Bu içerik 1085 kez okundu.

Bingöl Üniversitesi’nde Çok Amaçlı Spor Merkezi’nin açılış töreni ve Hayvan Hastanesi ile Hangar binasının temel atma töreni gerçekleşti.

Düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve kurum amirleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin bölgede hızlı ilerleyen bir üniversite olduğunu ve hızlı gelişmeye devam edeceğini söyledi.

“Spor merkezi binamız bitti hayırlı uğurlu olsun. Hem spor açısından üniversitemize hizmet edecek bir bina hem de beden eğitimi spor meslek yüksekokulunun da binası olacak. Bina öğretim üyelerinin ofisleri de var. Dolayısıyla öğrencilerimiz, hocalarıyla vakit geçirme imkânı bulacaklar hem de aynı ortam spor yapacaklar. Bunun ardında spor alanları ile ilgili çalışmalarımız var. Bir ay kadar sonra da kütüphanemizin açılışını yapmış olacağız, kütüphanemiz de çok güzel bir bina oldu. İlimiz en güzel binalarından birisinin olduğu kanaatindeyim. 24 saat açık olacak şekilde tasarlandı ve mimarisi olarak da güzel olduğunun kanaatindeyim” dedi.

Çapak’ın ardından konuşan Bingöl Belediye Başkanı Barakazi ise, belediye olarak üniversite ile ortak çalıştıklarını belirterek, “Biz belediye olarak çalışırken hemen hemen her şeyimiz burada görev yapan uzman hocalarımızla, valimizle, siyasilerimizle istişare yaparak gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar ki çalışmalarımızda hiçbir hususta ayrı düştüğümüz olmadı, bu konuda herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Bilginin en büyük otorite olduğunun altını çizen Vali Mantı, “Bilgi en büyük otoritedir. Bilginin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Üniversitemiz gerek Bingöl’e gerek bölgeye ciddi katkılar sundu ve sunmaya devam edecek. Birlik ve beraberlik bir ülkenin en büyük sermayesidir. Birlik ve beraberliği de ancak ilim sahibi insanlar sağlar. Cahillerden ne alim, ne abid ne de zahit olmaz. Bizlere düşen bilgiyi toplumda yaygınlaştırmak. Bunun da en temel müessesi üniversitelerimizdir” şeklinde konuştu.

“Üniversiteleri aynı zamanda kalkınma kurumu olarak görüyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise, üniversiteleri kalkınma kurumları olarak gördükleri belirterek, “Üniversiteyi sadece eğitim kurumu olarak görmüyoruz. Üniversiteleri aynı zamanda kalkınma kurumu olarak görüyoruz. Özellikle yerel kalkınmanın, bölgesel kalkınmanın öncü kurumlarından biri olarak görüyoruz. Bir taraftan bilgi birikimiyle nitelikli kadrolarıyla, gerek yetiştirdiği insanlarla gerekse iş birliği yaptığı kesimlerle kalkınmanın öncüsüdür üniversite. AK Parti olarak ülkemizin dört bir yanına yeni üniversiteler açtığımız zaman bizi çok eleştirenler oldu. Dediler ki bu üniversiteler tabela üniversitesi olacak. Öyle kolay mı dediler üniversite kurmak. BU üniversiteleri siz kuracaksınız, bir tabela asacaksınız ondan sonra gerisi boş kalacak dediler. O eleştiriyi yapanları Bingöl Üniversitesi’ne davet ediyorum. Gelsinler görsünler bakalım, tabela üniversitesi mi gerçek üniversite mi?” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çok Amaçlı Spor Merkezi’nin açılış töreni ve Hayvan Hastanesi ile Hangar binasının temel atma töreni gerçekleştiren protokol, spor merkezini gezdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı