İŞKUR 950 Kişi Daha Alıyor

İŞKUR 950 Kişi Daha Alıyor

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 950 kişi istihdam edileceğini açıkladı.

İŞKUR 950 Kişi Daha Alıyor
İŞKUR 950 Kişi Daha Alıyor Admin
Bu içerik 411 kez okundu.

Yapılan açıklamada, Kadın, engelli, eski hükümlü ve 35 yaşından büyük olanlara öncelik verileceği ifade edilirken, kura yerine kurumların kendileri tarafından oluşturulacak komisyonlarca alınacak kişilerin seçileceği açıklandı. Bingöl Valiliği’nden konunun detaylarını içeren bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şu  ifadeler yer aldı; “İl Müdürlüğümüz ile ekteki listede belirtilen kurum ve kuruluşlar işbirliğinde toplam 950 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

KATILIMCI ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcılar, her kurum için % 100 liste yöntemiyle (yüklenici kurumlar tarafından oluşturulacak komisyonca) belirlenecektir.

 

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır.

Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir.

Tüm Programlar 09 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak, 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TOPLUM YARARINA PROGRAM KONTENJAN DAĞILIMI

ADAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 50

GENÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 90

KARLIOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 90

KİĞI BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

BİNGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 250

ILICALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

SANCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

SOLHAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 90

ARAKONAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

YAYLADERE BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

YEDİSU BELEDİYE BAŞKANLIĞI: 30

MÜFTÜLÜK: 70

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: 110

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ: 10

KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ: 5

TAPU MÜDÜRLÜĞÜ: 5

İl Geneli Toplam: 950

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı