Ilıcalar’da halka yönelik iftar programı

Ilıcalar’da halka yönelik iftar programı

Hüda Par Bingöl İl Başkanlığı tarafından halka yönelik iftar programları kapsamında Ilıcalar beldesinde halka yönelik iftar programı düzenledi.

Ilıcalar’da halka yönelik iftar programı
Ilıcalar’da halka yönelik iftar programı Admin
Bu içerik 335 kez okundu.

Hüda Par Bingöl İl Başkanlığı tarafından halka yönelik iftar programları kapsamında Ilıcalar beldesinde halka yönelik iftar programı düzenledi. İftar programına, HÜDA PAR Genel başkan Yardımcısı Bahattin Temel, Hüda Par Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı ve vatandaşlar katıldı.

Ilıcalar beldesinde halka yönelik düzenlenen iftar öncesi davetlilere hitap eden Hüda Par Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programlarının kaynaşmaya vesile olduğunu söyledi.

Ramazan ayının en güzel yönlerinden bir tanesinin de halkla kucaklaşmaları, onlarla bir araya gelmeleri olduğunu söyleyen Tasalı,  Yeryüzündeki sıkıntı ve sorunların nedenini fıtrattan uzaklaşmaya bağlayarak, “İnsan kutsal bir varlıktır, bunu kavramadığı için maneviyattan, inancından, merhametten ve şefkatten uzaklaştı. Şüphesiz insanı insan yapan değerler vardır. İnsanlar birbirini sevmesi, yardımda bulunması lazım.” dedi.

“Biz Hüda Par olarak siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti aldık”

Tasalı, “malumunuz 24 Haziranda bir seçimde var, bu seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Biz HÜDA PAR olarak siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti aldık.  İnsanı ıslah edelim, İnsanı yaşatalım. İnsanlar birbirine şefkatle,  merhametle kardeşçe baksınlar. Bu değerlerimizi yaşatalım. Bunları yaşatmadığımız zaman huzurumuz, olmaz birliğimiz olmaz, beraberliğimiz olmaz.  “Ey insanlar kardeş olunuz”  buyuruyor Peygamber Efendimiz aleyhisselatu Vesselam kardeşsiniz! Birbirinize haset etmeyin, birbirinize kin gütmeyin, birbirinize düşmanlık etmeyin, birbirinize zulmetmeyin, hayırda iyilik ve takvada birbirinize destek olun.” diye konuştu.

Toplumda adalet ve hukukun hakim olabilmesi için halkın desteğine ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Tasalı, şunları söyledi:

“Halk olarak yardım eder ve destek olursanız inanıyorum ki hem insanlarımız daha güzel bir yaşam seviyesine kavuşacak. Hem toplamış ıslah olacak ve hem de idaremiz ıslah olacak. Aksi halde adaletin, hakkın, doğruluğun ve hukukun olmadığı bir yerde barış olmaz huzur olmaz kardeşlik olmaz. Onun için mücadele ediyoruz ve bunun için yanımızda olun. Bize destek olun. Allah şahidimdir ki bundan başka bir gayemiz yok.”

“Topluca Allah’ın dinine sarılın, tefrikaya düşmeyin ayrılığa düşmeyin” 

Son olarak Tasalı,  “İslam coğrafyasını görüyorsunuz ne hale geldi. İslam coğrafyasından yaşananlardan ders ve ibret almamız lazım. Rabbimizin şu emrine hepimizin kulak vermesi lazım, “Topluca Allah’ın dinine sarılın, tefrikaya düşmeyin ayrılığa düşmeyin”  Onu yaptığınız takdirde hem biz mutlu olacağız.  Hem hanelerimiz mutlu olacak.  Hem toplumumuz huzur bulacak. Ve hem de idaremiz huzur bulacak ve ülkemiz güçlenecek.  Adaleti ve insaniyeti büyütelim, bizler siyasetimizin merkezine, Adaleti ve insanı koyduk. Gelin bu mücadelede hep beraber yanımızda olun desteğinizi istiyoruz.  Allah sizlerden razı olsun.” Şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı