“İnsanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduk”

“İnsanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduk”

Hüda Par Bingöl milletvekili adayı Tasalı, Hüda Par olarak siyasetlerinin insan ve adalet merkezli olduğunu söyledi.

“İnsanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduk”
“İnsanı ve adaleti siyasetimizin merkezine koyduk” Yahya Çelik
Bu içerik 283 kez okundu.

Hüdapar Bingöl Solhan İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi. İftar programına katılan Hüda Par Bingöl 1’inci sıra milletvekili adayı Hamdullah Tasalı yaptığı konuşmada, Hüdapar olarak siyasetlerinin insan ve adalet merkezli olduğunu söyledi.

İslam’ın hak, hukuk, adalet olduğunu belirten Tasalı, “İslam emanet ve eminliktir. Biz siyasetimizin merkezine bunları aldık, insanı, İslam'ı ve adaleti aldık. Zira en büyük insaniyet İslamiyet'in bizatihi kendisidir.” dedi.

“Materyalist ideolojiler insan fıtratı üzerinde tahribat yaptılar”

İnsanın İslam fıtratı üzerine yaratıldığını, ancak materyalist ideolojilerin insan fıtratı üzerine yapmış oldukları tahribat neticesinde insan fıtratının bozulduğunu vurgulayan Tasalı, “İnsanı, İslami ve insani değerlerden uzaklaştırdılar. İnsanı canavarlaştırdılar. İnsanın kalbinden, gönlünden imanı, merhameti ve şefkati aldılar. İnsan insanın kurdu oldu. İdeolojiler, siyasi idareler uğruna insanlar feda edildi.” diye konuştu.

“İslam'ın yeniden idarede söz sahibi olmasını istiyoruz”

Tasalı, son olarak konuşmasını şöyle tamamladı: “Hüda Par olarak, doğru siyasetimizin merkezine; hakkı, insanı ve adaleti aldık. Biz yola, bu değerlerle çıktık. Bu yolda istiyoruz ki siz kardeşlerimiz yanımızda olasınız, birlikte yürüyelim. Adalet, insanlık ve İslam davasını daha ileri bir mecraya taşıyalım. Laiklik, demokrasi, materyalizm ve kapitalizm de hayır, adalet, dürüstlük, hak ve hukuk yoktur. Tüm bu değerler bizzat İslam’ın ta kendisidir.  O zaman bu değerleri yaşattığımız zaman İslam’ı da yaşatmış oluruz. Biz İslam'ın bu memlekette yeniden idarede söz sahibi olmasını istiyoruz. ” (İLKHA)

Bingöl Olay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı