Advert

Mantı'nın Kadir Gecesi Mesajı

Bingöl Valisi Ali Mantı, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı mesajında bu gecede yaşanan atmosferin yarınlarda da aynı duygu ve düşüncelerle devam etmesini diledi.

Mantı'nın Kadir Gecesi Mesajı
Mantı'nın Kadir Gecesi Mesajı Yahya Çelik

Vali Mantı’nın mesajı şu şekilde; “Rahmet, bereket, esenlik, sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği Kadir Gecesi’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

‘Bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir (Kudret)Gecesi, vahyin indirilmeye başlandığı gecedir. Bu mübarek gece karanlıktan şafağa çıkış, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması ve manevi huzurumuzun çoğalması için büyük bir fırsattır.

Kudret gecesinde yaşadığımız manevi atmosfer;  yarınlarda da aynı duygu ve düşüncelerle devam etmeli, geçmişte yaptığımız hata ve kusurlarımızın bir daha tekrarlanmamasına gayret göstermeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevginin, saygının, hoşgörünün, iyiliğin, dostluk ve kardeşliğin hâkim kılınmasını sağlayarak, yetimlere, kimsesizlere, mağdurlara, mazlumlara, fakir ve düşkünlere yardımda bulunmalı, elimizi ve yüreğimizi uzanabildiğimiz herkese açmalıyız.

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin,  bütün insanlığın güven, huzur ve sağlık içerisinde daha nice Bayramlara erişmesine vesile olması dileklerimle, başta Bingöllü hemşehrilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm Müslüman âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.”

Ali Mantı Bingöl Olay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Meteorolojiden zirai don uyarısı
Meteorolojiden zirai don uyarısı