“Neden Çukur Siyaseti Yaptınız?”

“Neden Çukur Siyaseti Yaptınız?”

Çözüm sürecinin PKK ve HDP tarafından sabote edildiğini söyleyen Berdibek, “Şimdi buradan HDP ve kendisini Kürt halkının temiz temsilcisi gören zihniyete soruyorum: AK Parti bunca riski alıp bunca adımı atarken sizler ne yaptınız? Tüm bu barış adımlarına rağmen neden çukur siyaseti yaptınız?” dedi.

“Neden Çukur Siyaseti Yaptınız?”
“Neden Çukur Siyaseti Yaptınız?”
Bu içerik 350 kez okundu.

 

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Bingöl İkinci sıra Milletvekili adayı Feyzi Berdibek, Yedisu ve Karlıova ilçelerini ziyaret ederek 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimleri için AK Parti’ye destek istedi.

Esnaf ve köy ziyaretleri yapan Berdibek, gerçekleştirdiği halk buluşmalarında AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin yeniden inşa edildiğini belirterek, “2002 yılından itibaren Türkiye yeniden bir inşa sürecine girdi. Türkiye’nin dört bir yanında eğitimden sağlığa ulaşımdan bir çok alana kadar yatırımlar yapıldı. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Genel bütçeden Bingöl’e gelen 800 milyonun 80 milyonu Karlıova’ya ayrılmış. Karlıova’ya hizmetin en güzeline layıktır. Karlıova her zaman gönüllerde taht kurmuş bir ilçemizdir. Karlıovalılar beni iyi tanırlar. Yılda en az 10 defa gelir ve bu caddede yürürüm. İnsanlar ile bir araya gelir hasbihal eder dertlerini dinlerim. Milletvekili olsam da olmasam da Karlıovalıların emrinde olmaktan şeref duyarım” dedi. Berdibek, AK Parti iktidarının yaptığı hizmetler ile Karlıova’nın yanında yer aldığını gösterdiğini söyledi.

“HEDEF RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN ŞAHSINDA TÜRKİYE’DİR”

Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin teminatı olduğunu söyleyen Berdibek, Türkiye’nin büyümesini ve etkin bir güç olmasını istemeyen mihrakların her gün yeni bir plan devreye soktuklarına dikkat çekerek, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarının hizmet yapması emperyalist güçleri rahatsız ediyor. Türkiye’nin İslam ülkelerinin umudu olmasını istemiyorlar. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef gösteriyorlar. Türkiye’nin gelişip büyümesinden rahatsızlar. Emperyalist güçlerin hedefi direkt olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında Türkiye’dir” dedi.

“BARIŞ ADIMLARINA RAĞMEN NEDEN ÇUKUR SİYASETİ YAPTILAR”

Çözüm Süreci’nin PKK tarafından sabote edildiğini söyleyen Berdibek, “Sorun hizmetse AK Parti hizmetin teminatıdır, sorun Kürt meselesi ise yine bu sorunun teminatıdır. Kürt kardeşlerime bir hatırlatma yapayım: bu memlekette Kürt'üm demek suçken Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘baldıran zehri dahi olsa içeceğim ve Kürt kardeşlerimin yanında yer alacağım’ diyerek ağır bir yükün altına girmişti. Bu kapsamda insan hakları, temel hak ve hürriyetler için bir takım demokratikleşme adımları atıldı. Kürtçe televizyon ve radyo kanalları, gazeteler, dergiler yayına başladı. Kürdoloji enstitüleri açıldı, okullarda Kürtçe eğitimler verilmeye başladı. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve yıllardır yasaklı olduğu için Türkiye'ye giriş yapamayan sanatçı Şivan Perwer Diyarbakır'da miting de Kürt halkına mesajlar verdi. Şimdi buradan HDP ve kendisini Kürt halkının temiz temsilcisi gören zihniyete soruyorum: AK Parti bunca riski alıp bunca adımı atarken sizler ne yaptınız? Tüm bu barış adımlarına rağmen neden çukur siyaseti yaptınız? Soruyoruz: amacınız neydi, hedefiniz neydi?” dedi.

“BUNLARIN MESELESİ KÜRT MESELESİ DEĞİLDİR!”

AK Parti’nin çözüm sürecinde samimi olduğunu belirten Berdibek, “AK Parti bunda adımı atarken maalesef onlar daha farklı hesaplar peşindeydiler. Bunların meselesi Kürt meselesi değildir. Bunların derdi Kürt meselesi olsa başımızın üstünde yeri var. Bunların meselesi bölücülük ve taşeronluktur. Yakıp yıkmaktan ve acı çektirmekten başka Kürtler için ne yaptılar? Yol yapan AK Parti, iş

makinelerini yakan onlar. Okul yapan Ak Parti, okulu yakan yine onlar. AK Parti inşa eder ama onlar sadece yıkar. Kürtlerin sorunlarını çözecek olan da biziz ve asla yalnız bırakmayacağız. Eğer amaç Kürtlerin huzuru ve barışı ise bunun teminatı emin olun ki AK Parti’dir” dedi. Berdibek, AK Parti’nin her zaman Kürt halkının hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı