Halk koşusuna yoğun ilgi

Halk koşusuna yoğun ilgi

Bingöl Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla ‘Sağlıklı bir yaşam için koşabiliyorken koş’ sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen halk koşusu renkli görüntülere sahne oldu.

Halk koşusuna yoğun ilgi
Halk koşusuna yoğun ilgi
Bu içerik 290 kez okundu.

 

Bingöl Atletizm İl Temsilciliğinin 2018 yılı faaliyet programında yer alan halk koşusuna kayıt yaptıran vatandaşlar, Bingöl Şehir Stadyumu’nda başladı.

Erkekler, kadınlar, 35 yaş üstü erkekler ve 34 yaş üstü kadınlar olmak üzere 4 kategoride organize edildiği yarışmaya, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ve yüzlerce vatandaş katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce alınan trafik güvenliğiyle start verilen yarışma, renkli görüntüler oluşturdu. Kıyasıya yarışan vatandaşlar, Çapakçur Viyadüğünü geçerek çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağı önünde yarışı tamamladı.

BARAKAZİ: “SPORA, SAĞLIĞA VE TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KATKI SAĞLIYORUZ”

Burada gazetecilere açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, halk koşusunun sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

Barakazi, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz geleneksel halk koşusunu tamamladık. Değişik kategorilerde vatandaşlarımız koştu. Farkı kategorilerde ödüllendirilmeler de yapıldı. Bu etkinlik hem spor kültürünü hem de sosyalleşme açısından Bingöl’e ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bu yarışmanın Türkiye’nin sporuna, sağlığına ve toplumsal dayanışmasına vesile olacağına inanıyoruz. İnşallah bu sayede yapacağımız spor faaliyetleri de Bingöl’de spor anlayışına katkıda bulunur. Malumunuz modern toplumlarda insanların şikayet ettiği konulardan biri de hareketsiz ve bundan kaynaklı hastalıklardır. Bu anlamda böylesi etkinliklerle farkındalık oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Bundan dolayı bu etkinliğe ilgi gösteren sporcu arkadaşlara, paydaşlarımıza, görevli personellere ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Erkekler kategorisinde yarışmayı birincilikle tamamlanan Milli Atlet Yavuz Ağralı ise, “Bende belediyemizin düzenlemiş olduğu halk koşusuna katıldım ve birinci oldum. Başta kendi annem olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Her zaman hayal etmiştim, kendi memleketimde koşmayı sonunda hayalim gerçek oldu” dedi.

Yarışmada slikozis hastalığına dikkat çekmek amacıyla katılan 64 yaşındaki Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan da, “ Bugün geleneksel bir koşu yapıldı. Burada silikozis hastaları için koştum. Onlar umudu olmak için koştum. Yarın anneler günü onlara dostluk, kardeşlik mesajı vermek için koştum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimiz koşuyor, kadınlar koşuyor, yaşlılarımız koşuyor. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Katılımcı kategorisinde ödül alan Karaarslan, hediye çekini  slikozis hastalarına armağan edeceğini söyledi.

Yarışmada, erkekler ve kadınlar kategorisinde birincilere 700, ikincilere 500, üçüncülere 300 TL, 35 yaş üstü erkekler ve kadınlar kategorisindeki birincilere 400, ikincilere 300, üçüncülere ise 200 TL ödül hediye çeki ve madalya verildi. Tüm kategorilerde ilk 20’ye giren katılımcılara da madalya verildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Turizm ve Rekreasyon Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı
Vali Ekinci Kermes’e Katıldı