Vali Mantı ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı

Vali Ali Mantı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu başkanlığında, Mardin’de düzenlenen ve bölgedeki illerin Valileri, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının da bulunduğu ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

Vali Mantı ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı
Vali Mantı ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı
Bu içerik 823 kez okundu.

 

Toplantıda yaptığı konuşmada Bakan Soylu şunları söyledi:

24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle Bölge Güvenlik Toplantıları’nın yapıldığını belirten Soylu, dün terör örgütüne mensup bir siyasi partisinin temsilcisinin Şırnak Valisini köylere gitmesi nedeniyle tehdit ettiğini ifade etti. Bunun çok eskide kaldığına dikkat çeken Bakan Soylu, terör örgütlerinin diliyle ve tavrıyla devlete kafa tutmaya çalışanların ne hale geldiğinin apaçık ortada olduğunu vurguladı. Seçimin terörize edilmeye çalışılacağına işaret eden Soylu, “Bizim yapmamız gereken güveni temin edebilecek adımları atmaktır. Bu da sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için gitmedik yer bırakılmayacak. Çünkü bu memleket bunun acısını çok çekti. Onlar istiyorlar ki, terör örgütünün talimat verdiği adamlar görev yapsınlar, istedikleri gibi tehdit etsinler, biz de aval aval bakalım. Öyle bir Türkiye kalmadı, herkes bunu böyle bilsin. ‘Terör örgütüne yaranacağım’ diye söz söylemeye çalışanlara güvenlik gereği olarak gerekli cevabı vermek zorundayız, vatandaşımız da kendi hür iradesiyle oyunu verecektir. Eski Türkiye manzaralarını ve alışkanlıklarına kendi zihinlerinde tekrar yaşatmak isteyenler hep olacaktır. Bunun için biz elimizden geleni yapacağız.

Tüm arkadaşlarımız kendi görev süreleri dâhilinde başka seçimlerde de sorumluluk üstlenmiştir. Ancak 24 Haziran seçimlerinin mahiyeti daha farklıdır. Bu yeni hükümet sisteminin ilk seçimi olacak. Bu nedenle de mevzuat itibariyle de bir takım yenilikler söz konusu. Yaşanan gelişmelerden, yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki daha ağır bir sorumluluk bizi beklemektedir. Haliyle her zamankinden daha büyük bir dikkat ve özen göstermeliyiz. Seçim halkın seçimidir, işin siyasi açıdan sonuçları bizim bakanlık olarak görevimiz dışındadır. Bizim görevimiz vatandaşın özgür iradesini herhangi bir aksaklığa meydan vermeden sandığa yansıtacak ortam oluşturmaktadır. Çalışmalarımızın ve seçimlerimizin ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMA Gönüllüleri yerli tohum ekti
TEMA Gönüllüleri yerli tohum ekti
Konut Satışında Düşüş Devam Ediyor
Konut Satışında Düşüş Devam Ediyor