KADEM Bingöl temsilciliği açıldı

KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz; “KADEM olarak, iş hayatı, siyaset ve toplumda kadınların güçlenmesini hedefliyoruz” dedi.

KADEM Bingöl temsilciliği açıldı
KADEM Bingöl temsilciliği açıldı
Bu içerik 324 kez okundu.

 

Bingöl Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Temsilciliği açıldı.

Diamond Düğün Salonunda yapılan açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kadem Bingöl temsilcisi Gülsüm Değişman’ın yaptığı açış ve selamlama konuşmasından sonra KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz yaptığı konuşmada KADEM’in kuruluş amaçlarına ve hedeflerine dikkat çekti.

Yılmaz; “ KADEM, kurulduğu günden beri ulusal ve uluslararası düzeyde ses getiren, dikkat çeken birçok başarıya imza atmıştır. KADEM olarak, iş hayatı, siyaset ve toplumda kadınların güçlenmesini hedefliyoruz. Bu amaçla söylem ve politika üretip, projeler yürütüyoruz. Kadının güçlü olması, donanımlı ve eğitimli olması kendine fayda üretmekle birlikte ailesine ve çevresine fayda getirir. Bizim bir şiarımız var, kadın güçlü olacak ki, aile güçlü olsun. Ailenin güçlü olduğu yerde toplum, ekonomi, siyaset, bürokrasi güçlü olur, bunların güçlü olduğu yerde ise devlet güçlü olur” dedi.

KADEM’in kadınları, birlik, beraberlik ve dayanışma konusunda en güzel şekilde örgütleyeceğine inandığını belirten Vali Mantı ise; “Çünkü biz merhametin, maneviyatın ve medeniyetin yoğun yaşandığı bir toplumun mensuplarıyız. Tarih boyunca Allah’ın yarattığı biricik varlıklar olarak kadın ve erkek arasında asla bir ayırım yapmamışız. Bu anlayışımızı hep birlikte sonraki nesillere taşımışız, taşıyoruz. Kadını ve erkeği sorumlu varlıklar olarak görmek ve ikisi arasında rekabet yerine işbirliğini öne çıkarmak mirasçısı olduğumuz medeniyetin bizlere öğrettikleridir. Mazlumların ve mağdurların son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hep birlikte maddi ve manevi olarak destekleyip birlik ve beraberliğimizi daim etmeliyiz. Muhtaçların sesi olabilmek için her alanda gelişmiş ve güçlü olmak lazımdır. Paylaşmak ve muhtaca el uzatabilmek için imkanlarınızın olması gerekir. Bizler işlerimizi doğru yaparsak rabbimizin yardımı daima yanımızda olacaktır. Birbirimizle çekişmeyelim didişmeyelim. Bir ve beraber olalım. Düşmanlara yem olmamak için birliğimizi beraberliğimizi muhafaza edelim” diye konuştu.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılış törenine Vali Ali Mantı ve eşi Işıl Mantı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Rektör Prof.Dr İbrahim Çapak, KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ile KADEM Yönetim Kurulu üyeleri, Kadem Bingöl temsilcisi Gülsüm Değişman, kurum amirleri, STK temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın Yağmur Geliyor
Yarın Yağmur Geliyor
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı