“İyi Parti’den Vatan Haini Çıkmaz”

Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Bahçeli’nin açıklamaları talihsiz olmuş. Eğer Fetöcü arıyorsa ortaklarının geçmişine baksın. İyi Parti’den vatan haini çıkmaz “dedi.

“İyi Parti’den Vatan Haini Çıkmaz”
“İyi Parti’den Vatan Haini Çıkmaz”
Bu içerik 625 kez okundu.

 

Gazetemize Merkez İlçe Başkanı ile birlikte nezaket ziyareti gerçekleştiren Kızılboğa, yaklaşan seçimler öncesi gündem değerlendirmesinde bulundu. Partisinin imza kampanyasında gerekli imza sayısının çoktan geçildiğini ifade eden Kızılboğa, Bingöl’de hafta sonu seçim kurullarının bazı ilçelerde açılmamasını da eleştirdi. Kendilerine baskı uygulamaya çalışanlara karşı dik duracaklarını kaydeden Kızılboğa, “Açık olma zorunluluğu olmasına rağmen hafta sonu imza vermeye giden vatandaşlar Genç ve Solhan ilçelerimizde kurulları kapalı bulmuşlar. Girişimlerimiz sonucunda buraları açtırdık. İnsanların demokratik haklarını engellemeye çalışmak talihsizlikten başka bir şey değildir. Devletin kurumunda toplanan imzaları keyfiyetle toplamamak hadsizliktir. Vatandaşlara, seçmenlere biraz daha saygılı olsunlar. İnsanların seçme ve seçilme hakkı gasp edilemez. İlk gün 128 bin imza toplandı. Şu an 180 bin olmuş ve artarak devam ediyor. Bize yeten sayıya ulaştık ama demokrasi adına son güne kadar gidip imzalarımızı atacağız. Tüm vatandaşlarımızı imza atmaya çağırıyorum. Bir imza da bir imzadır. Bir imzadan ne çıkar demeyin. Bir imzadan adalet çıkar. Hukuk çıkar. Huzur çıkar. Herkesi demokrasiye sahip çıkmak için imza vermeye davet ediyorum “dedi.

“İyi Parti’den Vatan Haini Çıkmaz”

Devlet Bahçeli’nin imza verenlerle alakalı çok talihsiz açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Kızılboğa, “Bahçeli talihsiz bir açıklama yapmıştır. Eğer Fetöcü arıyorsa ortaklarının geçmişine baksın. İyi Parti içerisinde hain bulamazsınız. 33 askerimizi Bingöl’de haince katledilmesi olayının sorumlusu Şemdin Sakık’ın kardeşi bugün Ak Parti’den aday adayı. Eğer muhalefet partisinden birinden aday adayı olsa ülke yangın yerine çevrilirdi. Bahçeli bunları neden görmezden geliyor?  İmzaları hesap edeceğine Kürt oyları için yapılan bu numaraları görsün de bulunduğu yeri bir anlasın. 24 Haziran akşamı Cumhurbaşkanı Akşener ve iktidar İyi Parti olduğunda herşey daha farklı olacak. Kimseyi ötekileştirmeden,sen ben o demeden, bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Vatan hainleri ile mücadele edilecek tabii ki ama ‘benden değilsen vatan hainisin’ anlayışı olmayacak. İktidar dediğin 80 milyonu kucaklamalı. Biz de;  İyi Parti olarak bunu vaat ediyoruz. Ülkeyi bayram sofrasına çevireceğiz. “dedi.

“İyi Parti bir cesurlar hareketidir”

25 Haziran sabahı bambaşka bir Türkiye’ye uyanacağız diyen Kızılboğa, “İyi Parti bir cesurlar hareketidir. Bu hareketle 25 Haziran ülkemiz için bir milat olacak. Kendimizi milletimize anlattıkça daha iyi anlaşılacağız. Tabi Bingöl’de durum biraz daha zor çünkü herkes siyaset yapıyor. Her vatandaşın soruları, kendine göre yorumları oluyor. Gönül isterdi ki siyasi rakiplerimizle ortak bir platformda fikirlerimizi tartışalım. Vatandaşın huzurunda açık bir oturumda memleketimiz için neler yapılmış, Neler yapılabilir bunları tartışalım. Doğru fikirler üzerinde uzlaşalım. Kazanan yine memleketimiz olsun. “diye konuştu.

“Kapımızdan çöp alınmasa Belediyenin varlığından haberimiz olmayacak”

Bingöl’de belediyeciliğin adeta çökme noktasında olduğunu ifade eden Kızılboğa, “Kapımızdan çöpler alınmasa belediyenin varlığından haberimiz olmayacak. Şehrin sorunları dağ gibi büyümüş ama çözüm yok. Trafik perişan halde. Toplu ulaşım ticari taksi ve özel halk otobüslerine teslim edilmiş. Belediyenin bir tane toplu taşıma aracı yok. Trafik ile ilgili somut olarak yapılan hiçbir çalışma yok. Kentsel dönüşüm resmen ellerinde kaldı. Bu şehrin bir bakanı vardı. Büyük bir şanstı ama bundan istifade edilmedi.  İstihdama yönelik atılan en ufak bir adım yok. Sürekli olarak günü kurtarmaya yönelik atılmış adımlar var. Tarım ve hayvancılık nerdeyse bitme noktasında. Tarım arazileri imara açılıyor. Aftor bölgesi sulu tarımın yapılacağı bir alan iken şimdi ne hale getirildi. Bunca yıllık iktidarda zengin çimento ham maddesine sahip bölgelere bir fabrika dahi açılmadı. Bingöl’de ciddi bir muhalefet olmamasına rağmen, ilçe belediyeleri dahil tüm belediyeler nerdeyse iktidarın elindeyken, bakanlık verilmişken bir fabrika dahi açılmamış olması ne kadar kötü değil mi? Daha geçen gün İŞKUR’dan 1200 kişilik alıma 14 bin kişinin başvurması bu acı tablonun en bariz örneğidir. Ekonominin durumu ortada. Cari açık bu kadar fazlayken 25 milyar TL’ye mal olacak bir paket açıklandı. Bu seçim yatırımı devletin imkanlarıyla yapmaları onları kurtarmaya yetmeyecek. “ifadelerini kullandı.

“Yönetemeyeceklerini anladılar. Ondan seçim kararı aldılar”

Parti olarak bir erken seçim beklediklerini ifade eden Kızılboğa, “Biz bir erken seçim bekliyorduk. Çünkü hem ekonomik hem de toplumsal psikoloji olarak ülkemiz kritik dönemler geçiriyordu. İktidar ülkeyi yönetemeyecek hale gelmişti. Nihayetinde kendileri de yönetemeyeceklerini fark ettiler ve erken seçim kararı aldılar. Devletin kurumlarını, sosyal tesislerini kendi parti tesisleri gibi kullanıyorlar. Devletin tüm imkanlarını bir siyasi parti için kullanıyorlar. Ama yetmeyecek bunlar. Biz istiyoruz ki her parti kendi imkanıyla seçime girsin. Biz hazineden yardım almadan giriyoruz seçime.  Dinimiz israfın her zaman kötü olduğunu vurgulamıştır. Ama bir saray var israfı boyunu aştı adeta. Sarayın 17 günlük gideriyle Şeker Fabrikalarının 1 yıllık zararı karşılanabiliyor. 24 tane şeker fabrikasını satıyorlar. Ama Genel Başkanımız Akşener’in dediği gibi fabrikaları satın alanlar 25 Haziran’a kadar fabrikalara dokunmasınlar. İktidara gelince geri alacağız “dedi.

“Küçük esnaf öldü”

Bingöl yerelinde küçük esnafın tükendiğini söyleyen Kızılboğa, “Ekmek dışında Bingöl’den hiçbir alışveriş yapmayan ulusal marketler her köşe başında açıldı. Belediye esnafa sahip çıkacağına bunlara göz yumdu. Vergisini dahi burada vermeyen bu marketler küçük esnafı bitirdi. Biz tekrar vatandaşlarımızı küçük esnafa sahip çıkmaya çağırıyoruz.” İfadelerini kullandı.aHHaz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın Yağmur Geliyor
Yarın Yağmur Geliyor
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı