BÜ’de mezuniyet coşkusu

Bingöl Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu renkli görüntüler ortaya çıkardı. Birkaç akademik dönemi arkasında bırakan öğrenciler, hem kep fırlattı hem de müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

BÜ’de mezuniyet coşkusu
BÜ’de mezuniyet coşkusu
Bu içerik 405 kez okundu.

 

Mezuniyet törenlerinde öğrencileri yalnız bırakmayan rektör yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, öğrencilerin mezun olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Olgun; “Zeki öğrenciler, tıp gibi, mühendislikler gibi sosyal bilimleri de tercih etmeli. Siz uzay gemisi yapsanız, ilaç bulsanız, yeni teknolojik ürünler keşfetseniz de teknoloji ile yapacağınız geminin, uzay aracının niye kullanılacağını sosyal bilimler bilir.  Sosyal bilim demek halk demek, kültür sanat demektir. Çarşı demek, pazar demektir.  Kendinizi ve sosyal bilim alanını geliştirerek ilerleyin. Hayatınız boyunca yenilikçi ve yaratıcı projeler üretin. Yılmadan çalışarak yolunuza devam edin. Geleceğe giden bu yolculukta sizlere başarılar ve mutluluklar diliyorum. Her birininiz önce kendiniz için, sonra aileniz ve insanlık için faydalı birer birey olmanızı temenni ediyorum. Her şey gönlünüzce, yolunuz da açık olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere sembolik mezuniyet belgeleri de sunuldu. Program, mezun olmaya aday öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİNTSO üyelerine Hukuk Danışmanlığı hizmeti verilecek
BİNTSO üyelerine Hukuk Danışmanlığı hizmeti verilecek
Bingöl'de terör operasyonu
Bingöl'de terör operasyonu