Okuyan, adaylığını açıkladı

TRT Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevinde bulunan Avukat Maruf Okuyan görevinden istifa ederek Ak Partiden milletvekili aday adayı oldu.

Okuyan, adaylığını açıkladı
Okuyan, adaylığını açıkladı
Bu içerik 513 kez okundu.

 

İstifa ettiğini yazılı bir açıklamayla duyuran Okuyan, “24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Partiden Bingöl milletvekili aday adayı olmak üzere yürütmekte olduğum TRT Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevinden istifa etmiş bulunmaktayım “dedi.

2002’den bu yana önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade eden Okuyan, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2001 yılında kurulan AK Partinin Bingöl İl Teşkilatı kurucu üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkanı olarak görev yapmanın onurunu yaşadım. Dönemin zor şartlarında arkadaşlarımızla birlikte büyük bir gayret ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu 2002 yılında yapılan ilk seçimde ilimizdeki üç milletvekilliğini de alarak önemli ve büyük bir başarı elde ettik. Daha sonra yapılan tüm seçimlerde de başta Seçim Koordinasyon Merkezinin hukuk işleri olmak üzere Partimizin bütün faaliyetlerinde yer alarak önemli sorumluluklar üstlendim “ifadelerini kullandı.

Yapılan referandum ile birlikte büyük bir değişimin ilk adımının atıldığını ifade eden Okuyan, 24 Haziran’da bu değişikliğin tescillendiğini ifade ederek kendisinin de göreve talip olduğunu söyledi. Okuyan, “Ülkemizde gelinen bu noktada, eski sistemin engelleyici unsurlarını tasfiye etmek için sistem değişikliği zorunlu hale gelmiştir. Bu amaçla, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumda anayasa değişikliği kabul edilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmiştir. Yapılan bu referandumda da Bingöl halkı ve milletimiz AK Partimiz ile birlikte hareket etmiştir.

24 Haziran’da yapılacak seçimle uygulamaya fiilen konulacak olan bu sistem değişikliği, millet iktidarının önündeki bütün engelleri ortadan kaldıracak, eski sistemin şartlarına sığınarak devlet iktidarını kendi halkına karşı kullanan kadroları ve anti demokratik siyasal anlayışı tarihe gömecektir.

Yeni sistemle birlikte yasama yürütmeden ayrılmış, bu kapsamda TBMM güçlendirilmiş; yasama faaliyetinin etkin ve verimli hale getirilmesi sağlanmıştır. Türkiyemizin huzuru, refahı, geleceği adına; sosyal, ekonomik, kültürel alanda ve demokratik hukuk devletinin korunması ve güçlendirilmesi için yapılacak yasama faaliyetlerinde bulunmak daha da önemli hale gelmiştir. Bingöl’ümüzde 1995-2013 yılları arasında yapmış olduğum serbest avukatlık ve daha sonra kamuda hukuk alanında yürüttüğüm görevlerden edindiğim tecrübelerle ilimizi TBMM’de temsil etmenin büyük bir sorumluluk olacağı bilinci ile; 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Bingöl’ümüzden aday adayı oldum. Halkımızın ve Parti Teşkilatımızın kıymetli mensuplarının desteklerini bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum “şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın Yağmur Geliyor
Yarın Yağmur Geliyor
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı
Sanayi İşlemelerine ‘Yıllık İşletme Cetveli’ Uyarısı