Satranç turnuvasına yoğun katılım

Okul sporları 2017-2018 yılı faaliyet programı gereğince Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yıldızlar ve gençler satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya yoğun bir katılım gerçekleşti.

Satranç turnuvasına yoğun katılım
Satranç turnuvasına yoğun katılım
Bu içerik 715 kez okundu.

 

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği turnuva, Veysel Belgin Gençlik Merkezi Satranç Eğitim salonunda yapıldı. Turnuvada 20 okuldan yaklaşık 110 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Turnuva sonucunda satranç il birinciliği yıldız erkekler kategorisinde TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu, yıldız kızlar kategorisinde 100.yıl Ortaokulu, genç erkekler kategorisinde Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, genç kızlar kategorisinde ise TBMM Bingöl Fen Lisesi birinciliği elde eden okullar oldu.

Yarışmalar sonucunda kısa bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, ‘’ Satranç il birinciliği yarışmalarına ilginin çok yüksek olması bizleri fazlasıyla memnun etti. Dereceye giren okullarımızı ve sporcuları tebrik ediyor başarılarının devamını diyorum “dedi.

Dereceye giren okullara ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Şube Müdürleri Kadir Bozaba, Fehmi Gücer  ve Satranç İl Temsilcisi Vedat Baydoğan tarafından verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Derbide Dostluk Kazandı
Derbide Dostluk Kazandı
Ekinci’den 104 Yaşındaki Lütfiye Nineye Ziyaret
Ekinci’den 104 Yaşındaki Lütfiye Nineye Ziyaret