Advert

“Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” tanıtıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hizmet Modellerinden Olan “Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce kursiyerlere tanıtıldı.

“Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” tanıtıldı.
“Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı” tanıtıldı. Admin

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Biriminde Psikolog olarak görev yapan meslek elemanı tarafından Aile Destek Merkezi kursiyerlerine (20 kişi) 24.08.2017 tarihinde kurumun hizmet modellerinden olan ‘Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı’ hizmetinin ayrıntılarını içeren bir sunum yapıldı.

Toplumun niteliğini belirleyen aile kurumu ve evlilikleri boşanma sürecine götüren etkenlere, krizin yaşandığı ilk dönemde yapılan zamanında ve etkili müdahalenin önemine, boşanma öncesi(ilk kriz)-boşanma esnası ve boşanma sonrası olmak üzere sunulan hizmet modellerinin kimleri kapsadığına, kimlere bu hizmetin verilemediğine, hizmetin veriliş amacına ve amaçlanan müdahale yöntemlerine değinildi.

 

Aile ve toplum içerisinde hizmetin tanıtımının yapılması, karşılaşılan çiftlerin yardım almak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne yönlendirilmesi istenirken, kursiyerlerin sorularına cevap verilerek seminere son verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Genç Belediyesi; “Bunlar art niyetli söylemlerdir”
Meteorolojiden zirai don uyarısı
Meteorolojiden zirai don uyarısı