Advert

Obezite Eğitimleri sona erdi

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından Merkez ve ilçelerde bulunan Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik verilen Obezite Eğitimleri son erdi.

Obezite Eğitimleri sona erdi
Obezite Eğitimleri sona erdi
Bu içerik 608 kez okundu.

Beslenmenin önemini vurgulamak ve artan Obezite prevelasını azaltmak için verilen eğitimlerle ilgili Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Artan obezite prevelansını azaltmak, yeterli ve dengeli beslenmenin önemini vurgulamak,  çocukların ve ailelerinin farkındalığını arttırmak için Müdürlüğümüz Obezite,  Diyabet ve Metabolik hastalıklar biriminde görev yapan diyetisyenlerimiz Zeynep Taşkesen ve Emrah Elmas tarafından 17 Temmuzda Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik eğitimlere başlanmıştır. 

17 Temmuz’da başlayan eğitimler 3 Ağustos’ta sona ermiştir. Bu süreçte merkeze bağlı 8 Kur’an kursunda 660 öğrenciye “Sağlıklı Beslenme ve Obezite Eğitimi” verilmiştir. Eğitim sonrasında öğrencilere;  sağlık çocuk dergisi hediye edilmiştir “ifadeleri kullandı.

 

İlçelerde de ay nı eğitimin verildiği ifade edilirken yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüz Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi tarafından Kur’an kurslarında başlatılan “sağlıklı beslenme ve obezite eğitimleri” ilçelerimiz tarafından da gerçekleştirilmiştir.

 

Genç ve Solhan Toplum Sağlığı merkezleri tarafından ilçe Kur’an Kurslarında toplam 126 öğrenciye eğitim verilmiştir “denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Karlıova Adayını da Açıkladı
CHP Karlıova Adayını da Açıkladı
Bingöl’de Asayiş Berkemal
Bingöl’de Asayiş Berkemal