60 Bin Öğrencinin Karne Heyecanı

Bingöl’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ile liseye giden 60 bin öğrenci 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılının son dönem karnelerini aldı.

60 Bin Öğrencinin Karne Heyecanı
60 Bin Öğrencinin Karne Heyecanı
Bu içerik 860 kez okundu.

Karne günü nedeniyle İçmeler Mehmet Akif İnan ortaokulunda tören düzenlendi.

Bingöl’de 2016-2017 eğitim öğretim yılsonu karne dağıtım töreni, Vali Yavuz Selim Köşger,  İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile öğretmenlerin katılımıyla İçmeler Mehmet Akif İnan ortaokulunda düzenlendi. Öğrencilere karnelerini veren Köşger ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, çocuklarla beraber hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra öğrencilerle sohbet etti.

 

Törenin ardından konuşan Vali Köşger, “Yeni bir Eğitim ve öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. İçmeler TOKİ’deki okulumuz bu yıl oldukça başarılı bir eğitim yılını geçirdi.  Bingöllümüze iyi bir eğitim başarısını yaşattılar. Buradaki başarıdan dolayı öğretmen idarecileri ve öğrenci velilerini tebrik ediyorum. TEOG birinci ve ikinci sınavında birinci olan ve Türkiye’de ilk üçe bir öğrencimiz var. Başarı tesadüf değildir, emek işidir. Uzun soluklu bir mahsulün ürünüdür bu. Milli eğitim camiası Bingöl’de özveri ile çalışıyor. Bizde onlara destek veriyoruz. Devletimizde eğitim ve öğretim altyapıya en iyi hale getirmek için gereken her şeyi yapıyor.   İçmeler TOKİ’de de fiziki alt yapı ile ilgili ikili öğretim yapılıyor. Tekli öğretime geçmek için okul yatırımını başlattık önümüzdeki yıllarda hizmete geçecek. Buradaki öğretim başarısı katlanarak devam edecektir. Öğrencilerin genel durumu ve başarıları benim dikkatimi çekti. Gayet başarılılar. İnşallah sağlık içinde bir yaz tatili geçirdikten sonra seneye tekrar eğitim öğretim döneminde yavrularımızla buluşmayı ümit ediyoruz “şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMA Gönüllüleri yerli tohum ekti
TEMA Gönüllüleri yerli tohum ekti
Konut Satışında Düşüş Devam Ediyor
Konut Satışında Düşüş Devam Ediyor